Celestyal Cruises Türkiye’den yeni gemiyle yepyeni bir program: 3 Kıta

Yunan Adaları uzmanlığıyla bilinen Celestyal Cruises; Ege’den Doğu Akdeniz sularına uzanan, Avrupa, Asya ve Afrika’yı kapsayan yepyeni bir cruise rotasını Türkiye programına aldı. Celestyal filosuna eklenen yeni gemi Journey’le gerçekleşecek olan 7 gecelik yeni program; Ekim ayında başlayıp Aralık’a kadar devam edecek.

Celestyal Journey’in rotasında Yunan Adaları ve Atina’ya ek olarak, İsrail ve Mısır’daki kadim antik şehirler de yer alacak.

resize_özgü-alnıtemiz

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz; yeni destinasyon programını şöyle duyurdu: ‘’Türkiye limanlarına düzenli ve en çok uğrak yapan cruise firması Celestyal, bilindiği üzere tüm dünyanın en çok tercih edilen Yunan Adaları destinasyonunun yıldızlarından. Celestyal gemileri benzersiz ve ödüllü Yunan Adaları programlarıyla Türk misafirlerimizi, yıllardır büyük bir onurla ağırlıyor ve anketler gösteriyor ki yüzde 90’ın üzerinde memnuniyet de topluyoruz. Celestyal aslında bu uzmanlığının yanı sıra global pazarda Doğu Akdeniz destinasyonunun da aranan ve beğenilen markalarından. Yeni geminin heyecanını yaşarken bu sezon bir yeniliği daha hayata geçirmek istedik. Celestyal Türkiye olarak, Doğu Akdeniz sularındaki 3 Kıta programını Türkiye pazarına açma kararı aldık. Celestyal’in 3 Kıta programı bu sene filomuzun yeni gemisi Journey’le gerçekleşecek. Türk misafirlerimizin hem yeni gemimizi hem de yeni rotamızı deneyimleyebilecekleri yeniliklerle sezonumuzu sonlandıracağız. Ege’den Doğu Akdeniz’e uzanan bu rota, aynı seyahatte hem Yunan Adaları ve Atina’yı hem de Mısır ve İsrail’i keşfetmek için bir fırsat. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip eden izleyicilerimiz bu turumuzu hediye olarak kazanma şansı da yakalayabilecek.’’ 

resize_OceanBar&Pool_deck10

Kıtaları birleştiren bu yeni cruise rotasının kruvaziyer turizmine ve dünya turizmine olduğu kadar, Akdeniz çanağının olmazsa olmaz duraklarından biri olan Türkiye kruvaziyer turizmine de katkı sağlayacağına dikkat çeken Özgü Alnıtemiz; ‘’İnsanlık tarihine ışık tutmuş kadim uygarlıkları, kutsal şehirleri görmek için dünyanın dört bir yanından bu yolculuğa çıkan cruise turistleri, 3 Kıta turu sayesinde ülkemiz limanlarında da keşifler yapacak. Yine limanlarımızdan sayısız yerli ve yabancı yolcu gemimize binerek bu tura katılacak. Kuşadası’nda onlara Efes antik şehrini gezdiriyoruz. Hep söylediğimiz gibi Türkiye, dünya kruvaziyer turizminin en önemli limanlarından biri. Türkiye’den geçen yeni rotalar, limanlarımıza gelen yeni gemi sayıları arttıkça bu değerimiz katlanarak artacak’’ dedi.

Editör: Nermin İstikbal