Şehir Hatları'na kadın eli değdi: Kadın istihdamı yüzde 270 arttı Şehir Hatları'na kadın eli değdi: Kadın istihdamı yüzde 270 arttı

Denizcilik Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türk bayraklı KAFKAMETLER gemisi  AAKKM'ye ulaşan EPiRB sinyali üzerine geminin K. EREĞLİ’de mendirek üzerinde AIS sinyali verdiğin görüldüğü bildirildi.

Açıklamada "gemi kaptanının olaydan önce K. Ereğli askeri mendireğine doğru sürüklendiğini rapor ettiği bilgisi alınmıştır." şeklinde bilgi paylaşıldı.

Denizcilik Genel Müdürlüğü devam eden açıklamasında da "Gemi ile geçen sürede temas kurma çalışmalarından bir sonuç alınamamış ve gemi personeli ile herhangi bir görüşme sağlanamamıştır. Anılan bölgeye, kötü hava şartlarından ulaşmak ya da yakından görsel temas sağlamak mümkün olmamaktadır."

"Hava müsaitliğine göre hava ve deniz unsurları ile arama ve kurtarma faaliyetlerine devam edilecektir. Temruk Rusya’dan aldığı 1542 ton feerosilikon yükünü Aliağa’ya getirmek üzere sefere çıkan gemide 12 personel bulunmaktadır."denmektedir.

F_SxanWXEAAI71N