Tamer Kıran: "Kocaeli’de çok önemli işler başarıldı"

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Kocaeli’de düzenlenen programda denizci üyelerle bir araya geldi. Kıran, Kocaeli’de Vedat Doğusel öncülüğünde çok önemli işlerin başarıldığını söyledi 

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel ve yönetim kurulu ile meclis üyelerinin ev sahipliğinde önemli bir buluşmaya katılım sağladı. Wellborn Luxury Otel’de düzenlenen kahvaltılı programa, İMEAK DTO Kocaeli Şubesi üyeleri katılım sağladı. Katılımın çok yüksek olduğu programda Kıran, üyelerle tek tek konuşarak denizciliğin sorunlarını dinledi. 

PHOTO-2022-09-26-09-19-35 2

YOĞUN KATILIM

Programa Başkan Tamer Kıran’ın yanı sıra; İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Şadan Kaptanoğlu Dikici ve Recep Düzgit, Sayman Üye Ömer Faruk Miras, Yönetim Kurulu Üyeleri Taylan Kalkavan, Adnan Naiboğlu, Sina Şen, Orhan Gülcek, Burak Akartaş ve Zihni Memişoğlu,  Meclis Başkan Yardımcıları Kenan Türkantos ve Emin Eminoğlu, Genel Sekreteri İsmet Salihoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Özkan, İMEAK DTO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, Başkan Yardımcısı Can Özgülenç, Meclis Başkanı Kürşat Bal, Meclis Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıaslan ile meclis üyeleri ve üyeler katılım sağladı. 

MUTLU VE GURURLUYUZ

Başkan Tamer Kıran, kahvaltının ardından üyelerle tek tek sohbet etti, denizciliğe dair sorunları üyelerden dinledi, çözüm önerileri ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından ise İMEAK DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel bir konuşma yaptı. Doğusel, 8 Ocak 2010 yılında temsilcilik ile başlayan serüveninin temsilciliğin şubeye dönüşmesi ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdüğünü kaydederken, “İşte o dönemlerde Şubenin kurulacağını, kısa sürede genel kurulunu yapacağını, Kocaeli’nin en görkemli, en işlevli binalarından birine sahip olacağını, yaptığı her çalışma ile ses getireceğini, bu kente denizi sevdirmek, deniz ekonomisini güçlendirmek için yaptığı çalışmalarda çok önemli sonuçlar alacağını ifade etseler, herhalde kimse inanmazdı. Fakat hedeflediğimiz her şey oldu. Bugün kurumsallığı ile, katılımcı anlayışı ile, faaliyetleri ile, fiziki imkanları ile çıtayı her gün daha da yukarılara taşıyan bir Şube var Mutlu ve gururluyuz” dedi. 

PHOTO-2022-09-26-09-10-28 3

DENİZCİ KOCAELİ

“Denizci Millet, Denizci Ülke, Denizci Kocaeli” anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Doğusel, “Amacımız Kocaeli’nin bir deniz kenti olduğunun öncelikle bu kentte yaşayanlar tarafından fark edilmesini, Kocaeli’nin denizciliğin başkenti olduğunun bilinmesini, Kocaeli halkının denizi sevmesini sağlamaktı” dedi. Çok önemli projelere imza attıklarını ifade eden Doğusel, “Örneğin Kabotaj Bayramlarında 12 ilçemizde de programlar düzenledik. Bin bir emekle, içeriğinden kapağına kadar büyük öneme sahip Denizcilik Tarihi kitaplarını çıkardık. Bu kitaplar için devletimizin çeşitli kademelerinden ve tarihçilerimizden destek aldık. Çocuklara denizi sevdirmek için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte çocuk kitabı hazırladık. Fotoğraf yarışmaları düzenledik. Bu yarışmaları geleneğe dönüştürdük. Kocaeli, bizimle birlikte ilk denizcilik fuarına ev sahipliği yaptı. Ücretsiz olarak düzenlenen Marmara Boat Show’u on binlerce kişi ziyaret etti. Düzenlediğimiz çalıştaylar, paneller Türkiye’de ses getirdi” dedi. Doğusel, yeni dönemde ortak akılla, üyelerin projelere katılımını sağlayarak önemli işler başaracaklarını kaydederken, “Birlikte başaracağız” dedi. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Doğusel’in konuşması üyelerden büyük alkış alırken, daha sonra ise kürsüye Tamer Kıran çıktı. Doğusel’e etkinlik nedeniyle teşekkür ederek sözlerine başlayan Kıran, “Kocaeli Şube gerçekten çok iyi çalışıyor. Başkanımız Vedat Doğusel kendisini çok geliştirdi. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, meclisiyle birlikte çok iyi işler yapıyor. Kocaeli, İMEAK DTO organizasyonunun en güçlü olduğu illerden biri. Kocaeli Şubesi, bizim en başarılı şubelerimizin başında geliyor. Bu yüzden hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

TURİZM KENTİ

Kıran, “Kocaeli çok güzel bir kent. Kocaeli, sanayinin başkenti. Vedat Doğusel’in ifadesiyle Kocaeli aynı zamanda bir turizm kenti. Onunla görüşmelerimizde Kocaeli’ye dair sundukları projeler hepimizi etkiliyor. Halkın denizi sevdiği, turizm faaliyetlerinin üst seviyede olduğu bir Kocaeli için çalışan Şubemizin olması bizleri sevindiriyor” ifadelerini kullandı.  

KEYİFLİ ÇALIŞTIK

Kocaeli Şubesi ile birlikte çok iyi çalıştıklarını kaydeden Kıran, “Bu 4 buçuk yıllık süreçte çok güzel çalıştık. Keyifli ve koordineli çalıştık. Merkez ile şube arasında koordinasyon çok önemli. Bir kopukluk olursa çok sorun yaşanır. Ama biz bunu Kocaeli Şubemizle hiçbir zaman yaşamadık. Kendisine performansı için buradan çok teşekkür ediyorum. Hepimizin eksikleri olabilir ama burada bulunan herkesin kendisinden şüphe etmediğini düşünüyorum” dedi. Konuşmasını tamamlamadan önce ekim ayında yapılacak genel kurul için oda üyelerine seslenen Tamer Kıran, herkesi sandık başına gitmeye davet etti. 

PHOTO-2022-09-26-09-19-35 2PHOTO-2022-09-26-09-19-34PHOTO-2022-09-26-09-11-07PHOTO-2022-09-26-09-10-30PHOTO-2022-09-26-09-10-29PHOTO-2022-09-26-09-10-30 2PHOTO-2022-09-26-09-10-29 2PHOTO-2022-09-26-09-10-28PHOTO-2022-09-26-09-10-28 3PHOTO-2022-09-26-09-10-28 2


 

Editör: Fulya Tekin