8'inci Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı'na katılan GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı yaptığı konuşmada:

GİSBİR olarak sorunların çözümü noktasında; gerçekçi yaklaşımlarla her şeyin üstesinden geldik. Hiçbir defans ile karşılaşmadan, idaremiz bizim için yol aradılar.

Sektörümüzün bugünkü noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geldiğimiz noktanın durumunu geçmişimizdeki sıkıntılara bakarak görebilirsiniz. (Bu haber, Turkdeniz.com özel haberidir)

Tamir ve gemi inşa konularında çok iyi noktalara ulaştık. Sonuç olarak hepimiz, aynı gemideyiz. Naçizane sektörümüzde iki büyük sorun görüyorum.

Birincisi; çevre konusu. Bildiğiniz üzere; kurulan müsilaj komitesinde görevdeyiz. Çevresel faktörler bazında her detayın dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm üyeler, her konuda olduğu gibi bu konuda da çok hassas.

Yolun sonunda; elbette başarılı olacağız. İkincisi; kalifiye eleman sayısı sorunu. İşlerin yoğunluğundan mütevellit; kalifiye eleman sorunları yaşıyor hâle geldik.

Bu insanların sayısının azalması bizleri çok üzüyor. Bu konunun da üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Ve bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Türkdeniz.com