ISTSHIP-2022' dün akşam Divan Kuruçeşmede gerçekleşti. Küresel deniz taşımacılığında söz sahibi isimler konuşmacı ve panelist olarak yer aldı.

ISTSHIP-2022' dün akşam Divan Kuruçeşmede gerçekleşti. Küresel deniz taşımacılığında söz sahibi isimler konuşmacı ve panelist olarak yer aldı.

KOSDER ve Türk Armatörler Birliği işbirliği ile gerçekleşen birinci ISTSHIP22’de Yunan ve Türk armatörleri başta olmak üzere dünya denizcilerini bir araya getirdi.

Türk denizcilik sektörünün önemli kuruluşları arasında yer alan Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) ile Türk Armatörler Birliği işbirliği ile bu sene ilki organize edilen geleneksel ISTSHIP, yoğun katılımla gerçekleşti. İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğe 24 ülkeden armatörler ve STK temsilcileri katıldı.

 Divan Kuruçeşme’de gerçekleşen ISTSHIP22’ye INTERCARGO Başkanı ve Yunanistan Armatörler Birliği Temsilcisi Dimitris J. Fafalios, Yunanistan Armatörler Birliği Başkanı Charalampos Simantonis, Panama Başkonsolosu Abraham Jose Segovia de Leon, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Afrika Armatörler Birliği Genel Sekreteri Funmi Folorunso, Almanya Armatörler Birliği Başkanı Gaby Bornheim, Confitarma Başkan Yardımcısı Lorenzo Matacena, Marsilya Fos Denizcilik Birliği Başkanı M. Alain Mistre, HSSA Yönetim Kurulu Üyesi Nikolaos Liapis, HSSA Denizcilik İşleri Danışmanı Andreas Syrigos, Lloyd's Register Maritime Dekarbonizasyon Merkezi Program Yöneticisi Charles Haskell, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Optima Shipping Pazar Analizi ve İstihbarat Başkanı Angelica Kemene, BIMCO Baş Analisti Niels Rasmussen ve YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Yüksel Yıldırım ile yerli ve yabancı çok sayıda denizci katıldı.

 
Etkinliğin açılış konuşmasını KOSDER Başkanı Pınar Kalkavan Sesel ile Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç yaptı.