Cemre Tersanesi’ne World Maritime Forum Copenhag’da tersane kategorisinde ‘’Dünya sürdürülebilirlik ödülü’’nün sahibi oldu.

World Maritime Forum Copenhag’da dünya çapında şirketlerin ekonomik, çevresel, finansal ve sosyal etkilerini proaktif olarak ele alıp yöneterek önemli etkiler yaratmış projelerini öne çıkarmak ve geniş kitlelere duyurmak ve değişimi teşvik etmek amacıyla verilen ‘Dünya sürdürülebilirlik ödülü’ tersane kategorisinde Cemre Tersanesi’ne verildi.

Öte yandan Cemre Tersanesi geçtiğimiz günlerde de dünyanın yeşil yakıtlarla çalışabilen ilk hizmet operasyon gemisini inşa ettiği için Danimarkalı Esvagt tarafından ödüllendirilmişti.

Kuruluşundan bu yana Türk gemi inşa endüstrisinin yüksek potansiyelini önce Avrupa, sonra dünya pazarına tanıtmak için her zaman çaba gösteren Cemre Tersanesi temel gayesi, yenilikçi teknolojik gelişmeleri ve Ar&Ge bazlı gelişmeleri takip ederek, çevreye ve insani değerlere duyarlı bir şekilde müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlıyor.

Cemre Tersanesi’nde kuruluş itibariyle gemilerin tamamı ihraç edildi ve tersanenin müşterileri arasında Norveç, İzlanda, Birleşik Krallık, Fransa, İrlanda, Belçika, Danimarka gibi Avrupa ülkeleri bulunuyor.