Çanakkale'deki orman yangınının kontrol altına alındığı belirtilirken boğaz trafiğiyle ilgili merak edilen açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "(Çanakkale'deki orman yangını) Çanakkale Boğazı gemi trafiğinin saat 18.15'ten itibaren çift yön olarak açılması planlanmaktadır." dedi.

Çanakkale'deki orman yangını saatler sonra kontrol altına alındı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yangına ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Bizden dualarını esirgemeyen milletimizin emeğiyle 48 saat dolmadan kontrol altına alındı. Ben bir kez daha Çanakkale ruhunu gösteren taraflara teşekkür ediyorum. 7 vatandaşımızın kronik rahatsızlıkları olanları vardı, 1 gönüllümüzde yaralanma söz konusuydu. Herhangi bir hayati durumları yok. Can kaybımızın olmaması bizi son derece mutlu etti. Etkilenen alanda yaşayan ekosistemdeki canlılar için içimiz yandı açıkçası. 7 ev hasarlı, bunlardan 3'ü kullanılmayan evdi. 29 adet ahır benzeri yapı hasarlandı. Bazı sebze-meyve bahçeleri yine... Konular için ilgili bakanlık yetkilisi arkadaşlar sahada çalışmalarını sürdürüyorlar. 10 uçak ve 38 helikoptere çıktı"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ise yangın sonrası boğaz trafiğine ilişkin yeni açıklama yaptı. Açıklamada "(Çanakkale'deki orman yangını) Çanakkale Boğazı gemi trafiğinin saat 18.15'ten itibaren çift yön olarak açılması planlanmaktadır." denildi.

Editör: Nermin İstikbal