Gemi Brokerleri Derneği tarafından denizcilik sektörünün güncel sorunlarının masaya yatırıldığı söyleşi İMEAK Deniz Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.

77-002.jpg

Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Semih Dinçel'in ev sahipliğinde , birçok sektör temsilcisinin katıldığı söyleşide, Ekonomist ve Stratejist Fatih Keresteci “Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi ve Mali Piyasalarına Yönelik Güncel Stratejik Bakış, Deniz Hukukçusu  Av. Dr. Metin Uğur Aytekin Güncel Olaylar Işığında Navlun Sözleşmelerine Bakış: Etik Kurallar ve Gemi Brokerliği, Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Kapt. Ufuk Teker  ve Hasar Grup Müdürü Burcu Berrak; Küresel gelişmelerin deniz sigortalarına etkileriyle ilgili sunum gerçekleştirdi. 

Gemi Brokerleri Derneği tarafından organize edilen söyleşinin ilk bölümünde, Ekonomik Stratejist Fatih Keresteci, "Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye Ekonomisi ve Mali Piyasalarına Yönelik Güncel Stratejik Bakış" konulu sunumu gerçekleştirdi. Türkiye ve dünyada enflasyonun getireceği kritik noktalara değindi. Teknoloji ve dijitalleşmeyle dünyanın yeni bir yöne evrileceğini, ve bu evrim ile dünyanın eski hâline asla gelmeyeceğini söyledi.

Ardından, Türk P&I Sigorta Genel Müdür Ufuk Teker ve Hasar Grup Müdürü Burcu Berrak "Küresel Gelişmelerin Deniz Sigortalarına Etkileri" ile ilgili detaylı bilgilendirme yaptı. Sunumda, küresel yaptırımlarla ilgili analizler aktarıldı. Limanlarda mahsur kalan gemilerin durumlarıyla ilgili detaylı bilgiler aktarıldı. 

 Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker “ Kasım ayına kadar tedbirli bir rahatlık vardı ama Rusya’ya ait gemilere yapılan operasyon ile risk faktörünü görmüş olduk. Şuan primler artmış durumda” dedi.

Türk P&I Sigorta  Hasar Grup Müdürü Burcu Berrak Gemi adamları ve ülkeye iade sorunları hakkında güncel sorunların cevaplarını içeren bir sunum yaptı.

Son olarak, Deniz Hukukçusu Avk. Dr. Metin Uğur Aytekin, "Güncel Olaylar Işığında Navlun Sözleşmelerine Bakış: Etik Kurallar ve Gemi Brokerliği" üzerine bir sunum yaptı.

Kaynak: TÜRKDENİZMEDYA

Editör: Nermin İstikbal