Yaptığı maketlerle hayranlık uyandıran, gemi modelciliğinde Türkiye birincisi Aliağalı Devrim Baran Gündüz, ilk sergisini Aliağa Gençlik Merkezi’nde açtı. Sergi açılışını Gündüz ve ailesi ile birlikte yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Devrim Baran Gündüz’ün gelecekte modelcilik alanında uluslararası bir isim ve marka olacağını söyledi. 

Resim önizlemesi Modelcilik tutkusunun çok küçük yaşlarda başladığını belirten 18 yaşındaki Gündüz, bugüne kadar büyüklü küçüklü 400’den fazla model ürettiğini ifade ederek, “Yaptığımız modeller genellikle oyuncak, plastik ve el işi olarak görüldüğü için ilgi görmüyor. Aliağa Belediyesi beni fark edip bana destek verdi. Bu beni gerçekten çok mutlu etti” dedi.  Modellerininin gerçeğinin birebir aynısı olduğunu da sözlerine ekleyen Gündüz, “Modellediğim maketleri ölçek skalasını küçülterek, plastik, ahşap ve metal malzemeler kullanarak tasarlıyorum. Amacım, dünya tarihinde yer tutan gemi ve uçak gibi araçları modelleyerek halka ulaştırmak ve tanıtmak” dedi. 

Resim önizlemesi “Uluslararası Bir İsim ve Marka Olacağına İnanıyorum” Devrim Baran Gündüz’ün hobi ile başlayan maket sevdasının ulusal ve uluslararası boyutlara ulaştığını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Devrim Baran Gündüz’ün yaptığı modeller ve elde ettiği başarılar Aliağamız için gurur verici. Baran’ın gelecekte uluslararası bir isim ve marka olacağına gönülden inanıyorum” dedi. 

Resim önizlemesi Aliağalı Devrim Baran Gündüz, mayıs ayında İstanbul’da düzenlenen 7.Ölçekli Dünyalar Model Yarışmasında; yaklaşık 1 metre uzunluğundaki yelkenli gemisi ile Türkiye birincisi olurken, motorlu gemiler kategorisinde Türkiye ikinciliğine, 1/400’den büyük olan uçak gemilerinde Türkiye üçüncülüğüne, araç modellerinde ise mansiyon ödülüne layık görüldü.  Büyüklü küçüklü birçok modelin yer aldığı sergi, 9 Eylül Cuma günü saat 17.00’ye kadar ziyarete açık kalacak. 

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi