Türk Armatörler Birliği sektöründeki kapsayıcılığını artırmak ve yeni şirket üyelikleriyle daha geniş bir kitleye hitap edebilmek adına yeni üyelikleri teşvik ediyor. Bu kapsamda sektörün önemli ve kurumsal firmalarından Alkoç Group, Armona Denizcilik, Gündem Denizcilik ve İskenderun Denizcilik firmaları 7. sayılı Yönetim Kurulu kararıyla bu yıl Türk Armatörler Birliğine üye olarak kabul edildi.

tab_uye

Alkoç Grup

Alkoç Grup, sektörde 30 yıla dayanan tecrübe ve girişimcilik ruhu ile dökme yük gemileri, tankerler, konteyner gemileri, MPP, PSV, LPG, LNG ve FSRU yönetiminde geniş bir deneyime sahip farklı gemi türleri için birinci sınıf gemi işletmeciliği yapıyor. Alkoç Grup farklı hizmetleri ile geldiği noktada bünyesine bağlı diğer firmalarını da tek çatı altında toplayarak, işletmeciliğin yanı sıra denizcilik sektörünün tüm bileşenlerine yönelik olarak geliştirdiği hizmet alanlarında da faaliyet gösteriyor.
Grubun, gemi işletmeciliğinin yanı sıra bakım-tutum, yeni inşa, kiralama, danışmanlık, satın alma ve sörvey hizmetleri ile birlikte, gemi acenteliği, uydu haberleşme ve iletişim sistemleri çözümleri alanlarında da hizmetleri bulunuyor. Gruba bağlı diğer firmalar: PEARL NAVAL, ALKMARAGENCY, ALKCHART, ALKSAT VE ALKSURVEY

Armona Denizcilik

Başlangıçta kendi filo gemilerinin inşası için kurulan Armona Denizcilik, zaman içerisinde Atlantis Tankers Grubu’nun Gemi İşletme kolu oldu. Tarihsel olarak bakıldığında, Türk Armatörler kendi gemilerini inşa etme teamülü içinde bulundu. Bu alışkanlık farklı sebeplere dayansa da, yıllar içinde bir değişim geçirmiş olmasına rağmen Armona bu alışkanlığı farklı konularda kazandığı tecrübelere dayatmayı başardı. Maliyetleri düşük tutabilme, yüksek standartlarda kalite kontrolü, üretici teknik ekipman seçimi ve en önemlisi gemi inşa sürecinde yer almış personeli bakım ve yönetim kadrolarında tutma avantajlarıyla kendini sisteme adapte etti.

İstanbul Boğaz kıyısında yer alan Armona Denizcilik ekibi, hem dünyanın en büyük uçuş noktalarından birine yakın, hem de inşa ve bakım tersanelerine bir saatlik ulaşım mesafesinde.

Gündem Denizcilik

İlk olarak 1999 yılında ilk ve yeni inşa edilen 5000 tonluk bir koster gemisinin işletilmesi amacıyla kurulan Gündem Denizcilik, aslında aile şirketi olarak 1970’lerde çok genç bir kaynakçı tarafından kuruldu. Gündem Denizcilik, sahip olduğu tersanede daha fazla gemi inşa ederek işini genişletti. Gemilerinin tamamı IMO regülasyonları ile uyumlu olan modern tonajlarda. Şu anda şirket, ikinci ve üçüncü kuşak aile üyeleri tarafından tüm Karadeniz, Akdeniz ve Kıta Avrupası’nda 4 genel kargo gemisi işletiyor. Şirket müşterilerine sunduğu hizmet düzeyinden ve uyguladığı standartlar ile gurur verici bir tablo çiziyor.

İskenderun Denizcilik

Gemiciliğin her zamankinden daha hayati bir rol oynadığı günümüzün küresel ekonomisinde, İskenderun Denizcilik (İskenderun Ship Management) verdiği hizmetlerde sürdürülebilirliği ve müşterilerine olumlu katkı sağlamaya kendini adadı.
Şirket güçlü bir ekiple klas, bayrak devleti ve yerel çevre regülasyonları için en yüksek standartları koruma çabasıyla yönetimi altındaki tüm gemileri ile müşterilerine hizmet veriyor.

Editör: Nermin İstikbal