Türk Armatörler Birliği 42. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.Tek liste ile girilen seçimde oy birliği ile yeni yönetim belirlendi. Armatörler Birliği önceki dönem Başkan Yardımcısı olan Cihan Ergenç, yeni dönemin başkanı seçildi.

Türk Armatörler Birliği’nin (TAB) 42’nci genel kurulu İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ile beraber yönetim kurulu üyeleri Burak Akartaş, Mustafa Can ve Kemal Akbaşoğlu’nun da hazır bulunduğu seçimlerde Cihan Ergenç liderliğindeki ekip, TAB’ın yeni yönetimini oluşturdu.

Cihan Ergenç, dürüst ve liyakat sahibi bir yönetim kurulu oluşturduklarını söyledi. Konuşmasında önceki başkan Bedri İnce’ye teşekkür eden  Cihan Ergenç, yıllarca sektöre ve kuruma hizmet etmiş Bedri İnce’ye onursal başkanlık ünvanını vereceklerini söyledi. Dünyanın çok hızlı bir şekilde değiştiğini ve buna bağlı olarak da dünya denizciliğinin de son 20 yıldır çok hızlı değiştiğini dile getiren Ergenç, “Dolayısıyla bizlerde Türk Armatörleri olarak değişmek ve bu değişime bir şekilde ayak uydurmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Türk Armatörler Birliği Başkanlığına seçlien Cihan Ergenç 1961 yılında Rize, Pazar’da doğmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversite mezuniyetine müteakip ER Şirketler Gurubu yönetim kurulu üyesi ve ER denizcilik A.Ş. yönetim kurulu başkanı olarak çalışmaya başlamıştır. ER Şirketler Gurubu 4 Supramax ve 1 handy size gemi işletmekte olup, 1990 tarihinden beri gemi işletmeciliği yapmaktadır. İMEAK Deniz Ticaret Odası meclis üyesi ve benzeri sosyal derneklerde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.

TAB’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu :

Yönetim kurulu asil üyeleri

Cihan Ergenç
Ali İbrahim Kontaytekin
Mehmet İnce
Erhan Bayraktar
Metin Düzgit
Murat Er
Rasim Akar
Mesut Cesur
Adnan Naiboğlu
Kemal Akbaşoğlu
Burak Akartaş
Kaşif Kalkavan
Savaş Ercan

Yönetim kurulu yedek üyeleri

Binay Çavuşoğlu
Hüseyin Konan
Murat Gün
Cem Kalkavan
Recep Kuru
Davut Altıner
Faruk Emre Yıldıran
Mustafa Can
Muammer Yağcı
Hakan Karakaya
Emre Akay
Halil İbrahim Atabey

Denetleme kurulu asil üyeleri

Faruk Miras
Orhan Aslan
Sadık Kalkavan

Denetleme kurulu yedek üyeleri

Turgay Kalkavan
Ali Faik Akar
Fazlı Mete

Disiplin kurulu asil üyeleri

Erol Yücel
Koray Deniz
Yaşar Naiboğlu

Disiplin kurulu yedek üyeleri

Cengiz Türkmen
Mehmet Mete
Murak Şekerci

DenizHaber.Com olarak Cihan Ergenç ve ekibine başarılar diliyoruz.