TPAO Yönetim Kurulu Başkanı Melih Han Bilgin, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Petrol Endüstrisinde Millî Teknolojiler” PEMTEK Toplantısı’nda AVS standını ziyaret etti.

img-7641

Enerjide Bağımsız Türkiye hedefiyle çıkılan yolda Karadeniz'in derinliklerinde keşfedilen gaz karaya ulaştırılmış ve düzenlenen törenle enerjide bağımsızlık ateşi yakılmıştı.

İlk adımı 2020 yılının Ağustos ayında atılan tarihi projenin tüm aşamalarında ekibiyle birlikte büyük emeği bulunan TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Petrol Endüstrisinde Millî Teknolojiler” PEMTEK Toplantısı’nda AVS standını ziyaret etti.

detail-photo-fancybox-0

AVS Yönetim Kurulu Başkanı Abdülvahit Şimşek tarafından karşılanan Melih Han Bilgin samimi ve özel açıklamalar yaptı.

“Bir zincirin dayanma gücü, en zayıf halkası kadardır. Bu iş tüm katmanlarıyla ele alınmalıdır. AVS’nin bize sağladığı hizmetler en başından beri bizim en kuvvetli zincir halkalarımızdan biri oldu. AVS bu hizmetleriyle anılacaktır. En başından beri yememizin, içmemizin güvenliğini sizlere emanet ettik. Böyle devam…” 

Yerli sanayimize önemli bir katmedağer kazandıran, özellikle teknolojinin yerlileşmesi ve insan kaynağı yetiştirilmesine yönelik önemli buluşmalara ev sahipliği yapan PEMTEK toplantısının gerçekleşmesini sağlayan başta Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı  ve  Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz.

detail-photo-fancybox-1

AVS olarak ülkemizin enerji bağımsızlığında büyük öneme sahip “Karadeniz Doğal Gazını Devreye Alma” projesine, 2020 yılından bu yana destek vermenin onur ve gururunu yaşıyoruz. 

Enerjide bağımsızlık ateşinin hiç sönmemesi dileğiyle…

Editör: Nermin İstikbal