Titanik'in enkazının görmek isteyenler için düzenlenen tur, 8 gün sürüyor ve turistler kişi başı 250 bin dolar ödüyor. 

Atlantik Okyanusu'nda batan Titanik'in enkazına turistik tur düzenleyen özel bir şirkete ait küçük denizaltı kayboldu. Denizaltında kaç kişinin bulunduğu açıklanmazken, arama kurtarma çalışması başlatıldı.  

OceanGate Expeditions'ın zamanın en büyük yolcu gemisi olan ve 1912 yılında batan Titanik'in enkazına düzenlediği turistik turda bir denizaltının kaybolduğu açıklandı. 

Boston Sahil Güvenlik ekipleri, enkazın bulunduğu Newfoundland açıklarında arama kurtarma çalışmalarına başladığını duyurdu. 

Geziyi organize eden OceanGate Expeditions da bir açıklama yaparak denizaltının kaybolduğunu doğruladı. Ancak açıklamada küçük denizaltıda kaç kişinin bulunduğuna dair bilgi verilmedi.  

Titanik'in enkazının görmek isteyenler için düzenlenen tur, 8 gün sürüyor ve turistler kişi başı 250 bin dolar ödüyor. 

Atlantik okyanusunun 3 bin 800 metre derininde bulunan Titanik yolcu gemisi, 1912'de İngiltere'nin Southampton limanından ABD'nin New York kentine giderken buzdağına çarparak batmıştı.

Titanik filmine de konu olan kazada gemideki 2 bin 200 yolcu ve mürettebattan en az bin 500'ü hayatını kaybetmişti. Geminin enkazı 1985'te bulunabilmişti.

Editör: Nermin İstikbal