Sanmar Tersaneleri, ulusal kürekçilerin uluslararası yarışmalarda toplam 15 Altın, 11 Gümüş ve 5 bronz madalya kazandığı son derece başarılı bir yılın ardından Türkiye Kürek Federasyonu (TRF) ile ikinci yıl sürecek bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Önde gelen Türk römorkör üreticisi ve işletmecisi, 2024'te Paris'te yapılacak Olimpiyat Oyunlarında ülkelerini temsil etmek için tüm güçlerini kullanan Türkiye'nin en iyi kürekçilerini desteklemekten mutluluk ve gurur duyduğunu söylüyor.

2022 yılında TRF, 11 Uluslararası Yarışta, 42 A finalinde - madalyaları belirleyen yarışta - ve 3 Avrupa Şampiyonası ve Balkan Şampiyonası dahil olmak üzere toplam 15 şampiyonada yer aldı.

Sanmar Tersaneleri CFO'su Dr. Kerim Kazgan şunları söyledi: “Türkiye Kürek Federasyonu için güzel bir yıl oldu ve biz Sanmar olarak ekibin bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Bu takım halihazırda çok şey başarmış ve çok daha fazlasını başarma potansiyeline sahip bir takım. Bu genç erkek ve kadın sporcuların gösterdiği kararlılık ve hayallerini gerçekleştirmek için harcadıkları yoğun çaba ilham verici.”

1957'de kurulan TRF, son yıllarda Türkiye'nin hem 2016 hem de 2021'de Olimpiyatlara katılmaya hak kazanmasıyla yeni zirvelere ulaştı.

Bu başarı, spora yetenekli gençleri tespit etmek, geliştirmek ve yetiştirmek için kurulan güçlü ve destekleyici bir yapının sonucudur. TRF'nin en iyi antrenörleri, Türkiye'deki okulları ziyaret ederek çocuklara ve gençlere sporu sevdirmekte ve geleceğin potansiyel milli kürekçilerini en yakın kürek kulüplerine yönlendirmektedir.

TRF ile 2022 yılını kapsayan ilk sponsorluk anlaşması, son teknoloji ile donatılmış iki (yakında üç olacak) tersanesinde güçlü römorkörler ve diğer uzman iş tekneleri inşa eden ve Türkiye'deki limanlarda kendi römorkör filosunu işleten Sanmar'ın imzaladığı ilk uzun vadeli sponsorluk anlaşması oldu.

Editör: Nermin İstikbal