Kömür gözlü karanlığın yaz aşklarının sırlarıyla saklı mahzeninden, yüreğimizde çok farklı bir heyecan ve içimizde aniden beliren çok anlamlı bir duygu selinin inanılmaz coşkusu eşliğinde limandan sessizce demir alıyoruz. Kısa bir süre sonra teknemiz,

Kömür gözlü karanlığın yaz aşklarının sırlarıyla saklı mahzeninden, yüreğimizde çok farklı bir heyecan ve içimizde aniden beliren çok anlamlı bir duygu selinin inanılmaz coşkusu eşliğinde limandan sessizce demir alıyoruz.

Kısa bir süre sonra teknemiz, puruvamızda beliren yoğun bir sis tabakasının içinde hayalet bir gemi gibi kaybolurken, Şafak vaktinin ruhumuzun derinliklerinde yansıyan ve benliğimizi ısıtan o sımsıcacık ışıkları panoramik rotamızı aydınlatıyor. Gündoğusu’nun deniz ve yosun kokulu ilk esintileri tenimizi okşamaya başlayınca, var oluşumuzun hazzını bütün çirkinliklerden uzak bir kere daha büyük bir sevinç ve inanç içinde kutluyoruz. Kainat’ta henüz daha hiç doğmamış tertemiz bir ufkun öte tarafındaki bakir okyanuslarda sanki bilinmezliğe yelken açmış gibiyiz.

İnsan eli değmemiş bu sularda seyir yaparken, doğanın ve denizlerin gücü karşısında insanoğlunun ne kadar çaresiz ve zayıf kaldığını çok daha iyi anlıyoruz. Tabiat ananın bize cömertçe sunduğu ve içinde olmaktan da son derece keyif aldığımız birbirinden harika bu eşsiz güzellikteki manzaralar arasında hayal aleminde gibiyiz.

Egzotik kış ayazının bin bir yaban çiçeğinin kokusuna bulanmış o saf çiğ taneleri telli duvaklı çağlayan olmuş, denizleri büyük bir keyif içinde coşturuyor. Kalpsiz medeniyetin yitik şehirlerinin petrol kokan ruhsuz sokaklarında kaybetmeye başladığımız en masum ve en insani duygularımız ile varlığından asla ödün veremeyeceğimiz özgürlüğümüze yeniden kavuşuyor olmanın mutluluğu içindeyiz.

Sevdalısı olduğumuz denizlerin en yoğun sevgi ve dostluk duygularıyla bizi kucaklıyor oluşu, yaşantımızda bize büyük bir güç ve enerji vererek ruhi destek sağlıyor. Hayatın içgüdüsünü takip eden rotamızda dalgalarla tango yapa yapa yol alırken, Yaz yorgunu Güneş alev topunu andıran görüntüsü ile dağların arkasına saklanmaya hazırlanıyor. Ufkun, turuncu-kızıl karışımı renge boyanmış o muhteşem görüntüsünün yarattığı inanılmaz güzellikteki tablo karşısında büyüleniyoruz.

Mutluluk ve sevgi dağarcığımızın sınırlarını aşırtan, güncel yaşantımızın ruhumuzu karartan o ezici baskılarından uzaklaştırarak huzurlu ve özgür olabilmenin mutluluğunu bize en yalın sunumlarıyla yaşatan Ege’nin efsane koyları, kış düşlerinizin rotasını çizmek için sizleri bekliyor.