MSC World Europa'nın bu hafta başında teslim alınmasının ardından, MSC Cruises'ın bugüne kadarki en yenilikçi, çevre açısından en gelişmiş ve en heyecan verici gemisi, 13 Kasım'daki İsimlendirme Töreni için Katar Doha'ya doğru yola çıktı.

Merakla beklenen yeni gemi, 22 güverteye, 47 metre genişliğe, 2.626 kabine ve 40.000 m2'den fazla kamusal alana sahip. Denizdeki bu ultramodern kentsel metropol, deniz yolculuğunun geleceğidir ve denizde mümkün olanın sınırlarını zorlayan farklı deneyimlerden oluşan gerçek bir dünya sunarak kruvaziyer endüstrisi için yeni bir standart belirleyecektir.

Misafirleri gemide bekleyenler:

Muhteşem World Promenade – geminin en hareketli merkezi

104 metre uzunluğundaki dış mekan World Promenade alanı, geminin en etkileyici alanlarından biridir. Burası gece ve gündüz etkinliklerinin yapıldığı, muhteşem deniz manzarası sunan aynı zamanda çarpıcı mimari şaheser olan 11 güverteyi kapsayan denizdeki en uzun kuru kaydırak The Venom Drop @ The Spiral'e ev sahipliği yapmaktadır. Buna bağlı olarak, 2.214 m2'lik bir alana yayılan ve hayranlık uyandıran bir LED ve tepesinde kinetik kubbe tavan bulunduran World Galleria kapalı gezinti yerinde alışveriş yapmak, yemek yemek ve bir içecek ile dinlenmek için mükemmel bir yerdir.

msc-world-europa2.jpg

Sürükleyici mutfak deneyimleri

MSC World Europa, her biri kendine özgü stil ve ambiyansa sahip 33 restoran, bar ve lounge seçeneği ile konuklarını dünya çapında gastronomik bir yolculuğa çıkaracak 6 özel restoran ile 7 yepyeni bar ve kafe konsepti dahildir. Öne çıkanlar:

  • Michelin yıldızlı şef, televizyoncu ve yazar Niklas Ekstedt ile işbirliği içinde oluşturulan Chef's Garden Kitchen, doğal içeriklere ve çiftlikten okyanusa bir değere odaklanmaktadır. Bu yeni restoran, denizde ilk kez hidroponik bahçeye sahip olacak ve konuklara, panoramik deniz manzarası eşliğinde açık bir mutfakta Ekstedt'in olağanüstü kreasyonlarını hazırlayan usta şef ile benzersiz ve sürükleyici bir deneyim yaşatılacak.
  • La Pescaderia, bu özel Akdeniz balık restoranı en taze balıkları sunacak. Sofistike, gündelik ve aile yemekleriyle buluşturacak.
  • İtalyan zanaat ve çiftlik bira fabrikası Birra Baladin'in kurucusu ve bira ustası Teo Musso ile ortaklaşa hazırlanan filonun ilk yerleşik mikro bira fabrikasını içinde barındıracak.
  • Kahve Dükkanı. Bu şık ve modern kahve evi, her kahve uzmanının hayalidir.
  • The Gin Project, 70'in üzerindeki kraft içecekleriyle, ustalıkla hazırlanmış klasik kokteyller ve eski bir Crawley's shaker ile meraklılarının mutlaka uğraması gereken bir dükkan.

Üst düzey eğlence seçenekleri

Her yaştan konuk, çok amaçlı Luna Park Arena'da üç yeni konser tarzı gösteri dahil olmak hayranlık uyandıran çeşitli eğlenceler; World Theatre alanında beş yeni tam ölçekli tiyatro yapımı; Panorama Lounge'da dört temalı deneyim; ve gemi boyunca sürprizler ile pop-up canlı sergiler.

  • Geminin arka tarafında bulunan Panorama Lounge, sürükleyici ve gösterişli bir eğlence sunacak!
  • Şık 1.153 koltuklu World Theatre, gemi yolculuğunun her gecesi orijinal gösterilere ev sahipliği yapacak
  • Çok yönlü Luna Park Arena, filmler, yarışma programları, çocuk etkinlikleri ve farklı temalı partileriyle çok işlevli yeni bir eğlence mekanı sunacak.
  • Çarpışan Arabalara ev sahipliği yapan Sportplex çok kullanışlı bir alandır.

msc-world-europa-the-gin-project.jpgMSC Cruises filosundaki en büyük, en aksiyon dolu çocuk alanı

MSC World Europa'nın çocuk alanı, LEGO® ve Chicco® işbirliğiyle geliştirilen 766 m2'den fazla iç alanı, 0-17 yaş arası farklı yaş gruplarına ayrılmış 7 odasıyla filonun en büyüğü olacak. Çocuklar ve gençler için eğlence, yüksek teknolojili mekanlarda yepyeni ve orijinal oyun ve yetenek gösterisi formatlarıyla daha da çeşitlenecek.

Nihai eğlence ve sağlıklı yaşam tesisleri

7 adet yüzme havuzu ve geminin farklı yerlerinde bulunan 13 adet jakuzisi ile ister dinlenmek ve gevşemek, ister heyecan ve maceranın tadını çıkarmak olsun, her tatilciye uygun bir yer mevcut.

Premium bir cruise deneyimi için, bir üst seviye MSC Yacht Club

MSC World Europa, daha fazla kamusal alan, genişletilmiş açık alanlar ve yeni şık suitler ile benzersiz konfor seviyeleri sunan en lüks MSC Yacht Club'a sahip olacak. Geliştirilmiş kamusal alanlar, ilk kez iki güverte üzerine kurulup tamamen yeniden tasarlanmış bir güneşlenme terası içerirken, iki yepyeni ultra geniş Owner-Süit sadece anahtar kart erişimi ile özel 'gemi içinde gemi' konseptine katılıyor.

Editör: Nermin İstikbal