Maersk, "İskenderun Limanı'ndaki terminalin tekrar faaliyete geçmesiyle birlikte limana hizmet vermeye devam edeceği"

Maersk'in Avrupa pazar güncellemesine göre, geçen aylarda Türkiye ve Suriye'yi vuran depremden SONRA, bölgedeki lojistik operasyonlar fiilen durdu.

'İskenderun Limanı kapalı ve Mersin Limanı'ndan müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Maersk, "İskenderun Limanı'ndaki terminalin tekrar faaliyete geçmesiyle birlikte limana hizmet vermeye devam edeceği" dedi.

Nisan ayında, bölge genelinde Paskalya hafta sonu boyunca kapanışların yanı sıra Hollanda'da Kral Günü ve Kurtuluş Günü gibi yerel tatiller göreceğiz.

Fransa'da Ocak ayında başlayan bir dizi grev lojistik operasyonları etkiliyor. Şu anda, gemileri etkileyen beklenmedik durumlarla sonuçlanan ulusal bir grev yapılıyor.
'
Ekiplerimiz, alternatif çözümler bularak ve uygun olduğunda kargoyu yönlendirerek müşteriler üzerindeki etkiyi en aza indirmek için çok çalışıyor. Durum sürekli değiştiği için, özel danışma sayfasında müşterilerimizi güncel tutacağız' dedi.

Müşterilere teslimatı iyileştirmek için, güvenilirliği artırmak amacıyla Trans-Atlantik (2M) ağımızda proforma değişiklikler başlatmak da dahil olmak üzere çeşitli eylemler gerçekleştirilir. Güncelleme, bunun stratejimizi hızlandırmamızı ve müşterilerimiz için gelişmiş uçtan uca, güvenilir, sürdürülebilir ve esnek çözümler oluşturmamızı sağlayacağını söyledi.

Avrupa'daki tüm merkezler ve birincil ağ geçidi terminalleri şu anda sabit durumda ve müşteriler için planlanan gereksinimleri karşılamak için yeterli kuru ve soğuk ekipman mevcudiyetine sahibiz' dedi.

Tüketici tarafında, enflasyon ve artan fiyatlara ilişkin devam eden endişe, daha düşük bir tüketici harcamasına neden oluyor ve sonuç olarak genel ekonomik durum üzerinde bir etkiye sahip. Tüketici güveni ve iyimserliği düşmeye devam ederken, bakkaliye, benzin ve evcil hayvan maması dışındaki tüm kategorilerde daha düşük bir tüketici harcaması bekleniyor (McKinsey).

Her beş tüketiciden dördü, 2022'nin son aylarında alışveriş davranışlarını değiştirdiğini bildirdi ve neredeyse yarısı, önümüzdeki aylarda değişiklik yapmayı planlıyor.

Maersk güncellemesinde, "Harcanabilir gelirden tasarruf etme çabası içinde, tüketiciler yalnızca özel markalara yönelmekle kalmıyor, yüzde 9'u yeni dijital alışveriş yöntemlerini denemeyi planlarken, yüzde 12'si farklı web sitelerinden alışveriş yapmayı planlıyor" dedi.

Editör: Fulya Tekin