HARUN ŞİŞMANYAZICI

Tüm Makaleleri

HARUN ŞİŞMANYAZICI

Harun Şişmanyazıcı, İÜ.İKTİSAT FAKÜLTESİ,İÜ.İŞLETME FAKULTESİ İŞLETME İKTİSADİ ENSTİTÜSÜ VE NORVEÇ DENİZCİLİK AKADEMİSİNİ (HONOR DEGREE OKUL 2.Cİ OLARAK)BİTİRMİŞTİR.

DB DENİZ NAKLİYAT A.Ş ‘de Bakanlık Adına Uluslararası Sözleşmeler Komitesinde Ekonomist olarak çalışmış, İkili Anlaşmalar ,Liner Konferanslar, Acente Mukaveleleri Şube Müdürü, Amerika Hattı Şübe Müdürü, Tanker Daire Başkanı ,Kuzey Avrupa Bölge Müdürü(Hamburg) ,Liner Daire Başkanı, Türk Libya Ortak Denizcilik Şirketi Murakıp, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Genel Müdürü, ART Line Genel Müdürü, Ultramar Brokerlik Şirketi kurucusu ve yöneticisi olarak sektörde görev ifa etmiştir. Castellon Shıpping(İspanya) , Arap Spanish Maritime(Mısır)’ın Türkiye acente temsilciliği ve hat ortaklığı görevlerini yürütmüştür.

Nato DSA Crude Oil division’da international staff statüsünde ham petrol brokeri olarak, İslam Armatörler Birliğinde Ekonomist olarak görev almış, Türkiye’yi 18 yıl Denizcilik ile ilgili uluslararası toplantılarda temsil etmiştir.

Deniz Ticaret Odasında ve Gemi ve Yat İhracatçılar birliğinde Yönetim kuruluna danışmanlık yapmıştır.

İÜ .İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsünde, İstanbul Ticaret Üniversitesinde, İÜ Mühendislik Fakültesi Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Fakültesinde ,Piri Reis Üniversitesi Püsem’de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Diğer bazı üniversitelerde ise misafir olarak kısa süreli dersler vermiştir.

KÜRESEL YAT ENDÜSTRİSİ VE BU ALANDA POTANSİYEL PAZAR; ÇİN  

Bu çalışma 2017 yılında Gemi, Yat Hizmetleri İhracatçıları Birliğinde 2017 yılı başında danışman olarak çalıştığım süre içinde yaptığım bir dizi çalışmalardan biridir.

Deniz Taşımacılığında Masum Görünen Ancak Taşıyanın Başına Bela Olabilen   EE

Başlıkta atıfta bulunduğumuz bu EE; ERTL VE ETA KLZ’larıdır  ‘’ERTL-Expected ready to load(about)’’ (Geminin Yüklemeye Hazır Olacağı Tahmini Tarih) ‘’ETA-Estimated Time of Arrival(Geminin Tahmini Va...

1533-1916 YILLARI ARASINDA DENİZ EYALETİ OLAN BİR ULUSUN NEDEN DENİZCİLİK BAKANLIĞI OLUŞAMADI ? 

Osmanlı’da Cezayir-i Bahr-i sefid Eyaleti/Sonra Vilayetinin Kurulma Süreci