2022 sonbahar itibari ile MSC Fantasia’nın 11 gecelik programında İstanbul Galataport ana liman olarak yer alacak.

İSTANBUL- MSC Cruises gemileri 2022 itibari ile Türkiye limanlarına geri dönüyor. MSC Cruises Türkiye Müdürü Burak Çalışkan bu gelişemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

MSC Cruises Türkiye Müdürü Burak Çalışkan, Kuşadası Limanı hareketli MSC Lirica ve Galataport hareketli MSC Fantasia cruise gemilerinin programlarına ilişkin detaylar paylaştı.

Hem dünyada hem Türkiye’de kruvaziyer sektörünün yeniden canlandığını belirten Burak Çalışkan; kruvaziyer turizminde yaşanan son gelişmeler, MSC Cruises’ın kruvaziyer turları ve MSC Cruises’ın Türkiye programı hakkında şu açıklamalarda bulundu:

msc-fantasia-001.jpg

“MSC Cruises gemilerimiz 2022 itibari ile Türkiye limanlarına geri dönüyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID – 19 salgınından sonra tüm sağlık ve güvenlik önlemlerini alarak denizlere geri dönen ilk marka MSC Cruises oldu. 2020 Ağustos ayı itibari ile gemi seyahatlerimiz yüksek sağlık güvenlik tedbirleriyle yeniden başladılar.

Türkiye turizmi adına çok önemli

Galataport’un hizmete girmesi Türkiye turizmi adına çok önemli bir gelişme oldu ve böylece önde gelen cruise firmaları yeniden Türkiye’yi ana rotalarına almaya başladılar.

MSC Cruises olarak Türkiye’deki cruise tatilini tercih eden potansiyelin yüksek olduğuna inanarak Nisan 2022 – Ekim 2022 sezonu boyunca Kuşadası Limanı’ndan yeni planlanmış 7 gecelik bir rotayı Türk seyahat severlerle buluşturuyoruz.

Tüm cruise turlarımız gibi Türkiye hareketli turlarımızda da üst düzey sağlık güvenliği prosedürleri uygulanıyor ve hemen her profilden gezgine hitap ediyor. İster balayı için ister arkadaş grubu olarak ister aile ile ister yalnız seyahat etmek isteyin.

Ayrıca düğün, profesyonel iş toplantıları ve başka birçok etkinlik için de cruise hizmeti tercih edilebilir.

Kuşadası kalkışlı turlar

MSC Lirica gemimiz ile Kuşadası’ndan İsrail’in Haifa kentine; Kuşadası’na geri dönmeden önce Kıbrıs’ta Limasol; Yunanistan’da Rodos ve Santorini adaları ve Atina’da Pire Limanı’na uğrayacak.

Galataport  ana liman olacak

2022 sonbahar itibari ile MSC Fantasia’nın 11 gecelik programında İstanbul Galataport’un ana liman olarak yer alacak olmasının yanı sıra program İzmir Limanı’nı da kapsıyor.

MSC Fantasia gemimiz 17 Eylül, 28 Eylül ve 8 Ekim 2022 tarihlerinde 3 sefer olmak üzere İstanbul Galataport’tan hareket edecek ve sırasıyla Türkiye’de İzmir, Yunanistan’da Corfu, İtalya’da Trieste; Hırvatistan’da Zadar, İtalya’da Bari, Yunanistan’da Pire (Atina) limanlarına yanaştıktan sonra İstanbul Galaport’ta Türk misafirlerini 11 gecelik eşsiz cruise deneyiminden sonra uğurlayacak.”