(İTÜ) Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü 1996 mezunu Durmuş Ünüvar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Ünüvar, “T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı görevini tensipleriyle şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Güveni ve takdirleri nedeniyle Bakanımız Sayın Abdülkadir Uraloğlu’na teşekkürlerimi sunarım” dedi.

2018’den beri ilk denizci

Son olarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevini yürüten Durmuş Ünüvar 1973 doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olmuş 1996 -1999 yılları arasında ticaret gemilerinde ve TDİ Denizyolları A.Ş.de Uzak yol Vardiya Mühendisi, Uzak yol II. Mühendisi olarak çalışmıştır.

1999 – 2015 yılları arasında sırasıyla; Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Liman Devleti Kontrolü Uzmanı (PSC),Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Gemi Sörvey Kurulu Başkanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Marmaris Liman Başkanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcılığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Çeşme Liman Başkanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İzmir Liman Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

2015 – 2017 tarihleri arasında özel sektörde Filo / İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır.Ardından 2017 yılı Ocak ayında Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Planlama ve Bilgi Yönetimi Daire Başkanlığı, 17 Temmuz 2017 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü, 23 Ekim 2017 tarihinde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce biliyor.

Sn Müh. Durmuş Ünüvar’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Editör: Nermin İstikbal