İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı, DEFAV ve DEFAMED ile birlikte son başbakanımız AKP Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) yöneticileri Kapt. Tayfun Sözer ve Müh. Adnan Erdal, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk P&I Genel Müdürü Kapt. Ufuk Teker ile beraber TBMM Eski Başkanı, son Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Ahmet Arslan, Deniz ve İçsular Düzenleme eski Genel Müdürü Cemalettin Şevli ile UZMAR Uzmanlar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Ahmet Noyan Altuğ hazır bulundu.

Okulun yeniden inşası konuşuldu

Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olduğu dönemde destekleriyle inşa edilen İTÜ Denizcilik Fakültesi Binali Yıldırım Öğrenci Yurdu’nun mevcut durumu hakkında bilgi verilirken, yurtta kalan öğrencilerin ihtiyaçları aktarıldı. Okulun depreme dayanaksız binalarının yıkılarak yeniden inşa edilmesiyle ilgili çalışmalar hakkında da bilgi verilen Yıldırım, okulda düzenlenen Balık Günü gibi geleneksel toplantı ve organizasyonlara da davet edildi.

binali

binali yıldırım

Editör: Nermin İstikbal