Deniz Emniyet Derneği, genel kurulu  Carmed İlaç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Divan heyeti başkanlığını Ali Bozoğlu’nun üstlendiği genel kurulda yeni yönetim belli oldu.

Genel kurulda bir konuşma yapan Deniz Emniyet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Cahit İstikbal, geçtiğimiz dönem pandeminin de etkisi nedeniyle online etkinlikler ve derneğin basın üzerinden tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi.

Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Mustafa Can derneğin önümüzdeki süreçte özellikle boğazlarla ilgili konularda öne çıkması gerektiğini ve buna yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirirken, Yönetim Kurulu Üyesi Harun Şişmanyazıcı ise adında “emniyet” olan derneğin bu yönde de çalışmalara başlaması gerektiğini, turistik tesisler ve limanlar dahil olmak üzere görev yapan personele emniyet eğitimi verilmesi üzerine çalışılmasını önerdi.

Genel kurulda ayrıca dernek yönetim kurulu bundan sonra ayda bir kere toplanmasına ve bir sözcü seçilmesine karar verildi. Etkinlikte ayrıca Serbest Dalış Dünya Rekortmeni Birgül Erken de derneğe üye olurken, katılımcılara yaptığı sporu anlattı.

Yönetim kurulu asil
Cahit İstikbal
Harun Şişmanyazıcı
Nermin İstikbal
Mustafa Can
Okyay Leblebici

Yönetim kurulu yedek
Süleyman Sarı
Fulya Tekin İstikbal
Semih Dinçel
Emin Yaşacan
Gizem Kodak

Denetim kurulu asil
Abi Bozoğlu
Nuri Mert Can
Hazal Ocaklı

Denetim kurulu yedek
Önsel Demirci
Selçuk Esenyel
Ahmet Berber

Kaynak:Denizcilik Dergisi