İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı’nın (DEFAV) gelen yardımlarla temin ettiği 8 konteyner daha depremzede ailelere teslim edildi. Üzerinde İTÜ DEFAV’ın amblemini taşıyan konteynerlerde yaşam başladı. Böylece İTÜ DEFAV’ın bugüne kadar deprem bölgesine  gönderdiği ve depremzede ailelerin hizmetine sunduğu yaşam konteyneri sayısı 37’ye ulaştı.

Ev tipinde dizayn edilen konteynerlerde tuvalet ve mutfak tezgahı da bulunuyor. Konteynerler ayrıca soğuktan etkilenmiyor.

Yardımlar 5 milyon TL’ye ulaştı

Deprem bölgesine şimdiye kadar 18 jeneratör, 200 çadır ve 220 bin TL acil nakdi yardım yapan İTÜ DEFAV ile DEFAMED, depremden gören 82 öğrenciye de 1 yıl boyunca düzenli olarak burs bağladı. Camiamızın deprem bölgesine ulaştırdığı yardımlar 5 milyon TL’ye ulaştı.

 

Sizin de katkınız olsun

İTÜ DEFAV Yönetim Kurulu 6 Şubat’taki depremin hemen ardından bölgeye yardım göndermek için çalışmalara başladı. Toplanan yardımların tümü, bölgedeki denizciler sayesinde ihtiyacı olanlara bizzat teslim edildi. Bölgede özellikle barınma ihtiyacı sürdüğü için, İTÜ DEFAV’ın yardım kampanyası da devam ediyor. Siz de bölgeye yardım göndermek istiyorsanız İTÜ DEFAV’ın banka hesap bilgileri şöyle:

GARANTİ BANKASI
TUZLA SAHİL ŞUBESİ
DEPREM YARDIM HESABI
İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ YDO MEZUNLARI SOSYAL YARDIM VAKFI
İBAN: TR26 0006 2001 0220 0006 2956 81

Editör: Nermin İstikbal