AVS, ULUSAL DENİZCİ ÖĞRENCİLER ZİRVESİNDE DENİZCİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTEYDİ

 Türkiye'nin dört bir yanından katılan öğrencilerin ve sektörün önde gelen paydaşlarının misafir edildiği Ulusal Denizci Öğrenciler Zirvesi 11 Aralık 2022 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Denizciliğin birçok alanına değinilen zirve, ülkemizdeki  tüm denizcilik fakültelerinden öğrencilerin tek bir paydada buluştuğu, sorunlarını konuşulduğu bir atmosferde yapıldı. Zirve bu yıl, farklı bir boyuta taşınarak, bir asırdır denizden ekmeğini çıkartan Türk milletinin genç denizcileri olarak, eğitimlerinin ilk yıllarından, meslekteki en yeni dönemlerine kadar karşılaşacakları durumları, sektörün liderleri ile farklı perspektiflerden değerlendirilme ortamı yarattı.

Özellikle denizci öğrenci organizasyonlarını her fırsatta destekleyen AVS Küresel Gemi Tedariği de, yetkilileri ile organizasyonda yerini aldı.

Global denizcilik alanında çok sayıda geminin gıda ve teknik anlamda tedariğini yapan AVS, catering servisleri ile de organizasyonlarda fark yaratıyor. AVS’nin İnsan Kaynakları ve Eğitimlerden Sorumlu Müdürü Murat Bingül’ün de yer aldığı organizasyonda, denizci öğrencilerin soruları yanıt buldu.

AVS yetkilileri, “Türk Denizciliğinde Birlikte Zirveye!” diyen söylemi desteklediklerini, özellikle denizcilik alanında eğitim alan genç denizcilerin her fırsatta yanında olmaya çalıştıklarını dile getirdiler.

avs1

Öğle yemeği için AVS Catering Departmanı tarafından hazırlanan sandwichlerin üzerindeki not ise dikkat çekti: ‘’Bu ülkenin dünyaya açılan değerisiniz’’ yazan mesaj, denizciliğin ne kadar geniş bir ekseni olduğunu, denizcilerin dünya insanı olma özelliğini bir kez daha hatırlattı.

avs5

avs6avs3avs1avs

Editör: Nermin İstikbal