Uluslararası Deniz Ticaret Odası (International Chamber of Shipping-ICS), gemi insanı ihtiyacının giderilmesine yönelik bir kampanya başlatarak "An Adventurous Spirit", Türkçesi "Maceracı Bir Ruh" isimli kısa bir film yayımladı.

Uluslararası Deniz Ticaret Odası (International Chamber of Shipping-ICS) tarafından İMEAK Deniz Ticaret Odasına gönderilen  yazıda şu ifadelere yer verildi:

Uluslararası Deniz Ticaret Odası tarafından, gemi insanı ihtiyacının giderilmesine yönelik küresel bir kampanyanın başlangıcını işaret eden "An Adventurous Spirit" isimli bir video filminin yayımlandığı belirtilmektedir.

Bahse konu video filmi, tüm denizcilik sektörünün işe alım süreçlerinde kullanılabilecek bir kaynak oluşturmak amacıyla ICS ve üyeleri arasındaki bir işbirliği sonucu yapılmış olup, video filminde denizde çalışmanın faydalı tarafları ve zorlukları ile deniz insanlarının görevleri hakkında personel tarafından iletilen görüşler yer almaktadır. 

Yazıda devamla; videonun işe alım süreçlerine uyarlanabilir bir kaynak olarak sektör tarafından farklı platformlarda kullanılabilmesi için birden fazla formatta oluşturulduğu belirtilmekte olup, detaylı bilgi ekte sunulmaktadır.

Editör: Nermin İstikbal