Gemi Brokerleri Derneği (GBD) Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Salonu’nda gerçekleşen Genel Kurul’da ilk olarak divan heyeti belirlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurul, faaliyet raporunun sunumu ile devam etti. Ardından 2021 ve 2022 gelir - gider hesaplarının sunumu, denetim kurulunun geçmiş faaliyet dönemin ilişkin raporunun sunumu ile devam eden toplantıda, yönetim kurulu ve denetim kurulu ayrı ayrı ibra edildi.

2023 yılından geçerli olmak üzere yıllık üye aidatlarının görüşülüp karara bağlandığı Genel Kurul’da yeni yönetime seçilenler kendilerini tanıttı.

Son gündem maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde üyeler söz alarak görüş ve önerilerini sundu. 

Genel Kurul son olarak oy verme işleminin ardından sona erdi. Genel Kurul’un ardından konuşan yeni GBD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şahin, şunları söyledi; “Pandemi dönemi gibi zorlu bir süreçte çok güzel bir dönem geçirdik. Bu açıdan Semih başkan ve yönetim kurulundaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah onların yükselttiği çıtayı biz de daha yukarılara götürüp, sektörümüze, derneğimize ve üyelerimize faydalı işler yapmayı hedefliyoruz. Uluslararası itibarı ve saygınlığı olan çok güzel bir yemeğimiz var ve onu bir seviye daha yukarı çıkarıp güzel şeyler yapıp sevdiklerimizle ve bize güvenen insanlarla başarılı işleri hedefliyoruz.”

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Başkan: İsmail Şahin

Onur Türkeş, Serhan Özcan, Seden Öztorun Çarklar, Öner Dandin, Melike Aysu Gürgan, Engin Dönmez

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Nevzat Sonay Üler, İhsan Berkin, İlknur Elbana, Caner Bal, Yanay Germen,

Denetim Kurulu Asil Üyeler

Hasan Aziz Ertan, Adem Nezih Manavoğlu, Hüseyin Uysal,

Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Saniye Batuk Özcan, Ender Demirtabak, Ebru Hayat Duran

Kaynak: 7 Deniz.Net

Editör: Nermin İstikbal