Aydın’ın Didim ilçesinde kıyıda gerçekleştirilen denetimlerde amatör balıkçılar önce denetlendi sonra amatör su ürünleri avcılığı hakkında bilgilendirildi.

Aydın’ın Didim ilçesinde Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekibi, amatör balıkçılara yönelik iç su denetimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen denetimde kıyıdaki balıkçılarda belge ve ürün kontrolü yapıldı. Yapılan kontrollerin ardından ekipler, balıkçılara ticari amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğ ve amatör amaçlı su ürünleri avcılığı hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Denetimlerin aralıklı olarak devam edeceği öğrenildi.

Konu ile ilgili Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Didim İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekibimizle içsuda gerçekleştirdiğimiz denetimde muhtelif balıkçılar kontrol edilerek belge ve ürün kontrolü yapıldı. 5/1 numaralı Ticari amaçlı su ürünlerini düzenleyen tebliğ ve 5/2 numaralı Amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğler hakkında bilgilendirmeler yapıldı” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: iha