Angus gemileri, 2024 yılı boyunca da Bandırma Çelebi Limanı'na gelmeye devam edecek. Vatandaşlar, limanın kent merkezine olan yakınlığı nedeniyle angus sevkiyatının kötü kokuya yol açtığını, kapı pencere açamadıklarını ifade etti.

AW116548_02

Et ve Süt Kurumu (ESK) kırmızı et piyasalarını dengeleme ve düzenleme görevi doğrultusunda harekete geçtiğini duyurdu. Yüksek et fiyatlarının düşürülmesine yönelik atılacak olan adım doğrultusunda, Türkiye’ye angus sevkiyatına devam edilecek. Firmalara yapılacak sığır satışının detaylarına ilişkin bilgiler paylaşılırken, kesimlik angusların teslimatının 2024 yılı boyunca Bandırma ve Derince limanları üzerinden yapılacağı açıklandı.

AW116548_01
2023 yılında Bandırma Çelebi Limanı’na angus yüklü 14 gemi yanaşmış, toplam 96 bin 257 adet angus sevkiyatı gerçekleştirilmişti. 2023 yılında Bandırma Limanı'ndan kötü kokular dolayısıyla vatandaşlar özellikle sıcak havalarda kapı pencere açamaz duruma gelmişti.

Bulk Carrier Kaza Raporu 2024 yayınlandı Bulk Carrier Kaza Raporu 2024 yayınlandı

Vatandaşlar, limanın kent merkezine olan yakınlığı nedeniyle angus sevkiyatının kötü kokuya, böcek ve sinek gibi haşerelerin yayılmasına yol açtığını, kapı pencere açamadıklarını söyledi.

Editör: Nermin İstikbal