1962 yılında kurulan Türk Loydu Vakfı, kuruluşunun 62. yıl dönümünü ve Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği’ne (IACS) üyelik kabulünü 20 Ocak 2024 Cumartesi akşamı Çırağan Sarayı'nda kutladı.

resize_10

Geceye; IACS Başkanı Roberto Cazzulo, İstanbul Valisi Davut Gül, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Bakanlık Genel Müdürleri ve diğer üst düzey yetkilileri, IACS Genel Sekreteri Robert Ashdown, Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Bülent Hüseyinoğlu, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Can Bozkurt ve Barış Türkmen, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gülen, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. yönetici ve çalışanları ile denizcilik sektörünün önde gelen çok kıymetli isimleri ve basın temsilcileri büyük bir katılımla iştirak etti.

resize_5-1

Dünya için çalışacağız

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oral Erdoğan, gecenin açılış konuşmasında; “Bugünün hikâyesi bir gecede yazılmadı bu hikâye bir kafede insanların bir araya gelmesiyle başladı. Türk Loydu da 1960’ların başında gemi mühendislerinin bir araya gelmesiyle başlıyor. Sigorta katılıyor ve diğer katmanlar da dâhil ediliyor ve bugünkü güçlü genel kurul yapısı meydana geliyor. Artık IACS bünyesinde yerelin yanında küresel çalışmalarda da paydaş olacağız. Dünya için çalışacağız. Elimizdeki bütün bilgiyi dünya için birlikte değerlendireceğiz. Türk Loydu, ileriye yönelik projeleri ve işbirlikleri ile denizcilik dünyasına katkıda bulunmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

resize_2 (2)

Türk Loydu Akademisi kuruluyor

Prof. Dr. Oral Erdoğan; IACS üyeliği sürecinde emeği geçen tüm Türk Loydu çalışanlarına teşekkürlerini iletti ve Türk Loydu'nun hem ulusal hem de uluslararası çaptaki önemi ile potansiyeline vurgu yaparak, artık IACS'ın çalışmalarına yapacağı küresel katkılara değindi. Aynı zamanda Türk Loydu Vakfı bünyesinde kurulacak olan Türk Loydu Akademisinin müjdesini verdi.

resize_4-2

Kürsüye gelen IACS Başkanı, Türk Loydu Vakfını tebrik ederek birlikte güzel işlere imza atılacağını vurguladı.

resize_8-1

Son konuşmayı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar yaparken; devletin Türk Loydu’na verdiği desteğe ve öneme değindi.

SHIPROUTE-24 dünya denizcilerinin rotasını İstanbul’a çeviriyor SHIPROUTE-24 dünya denizcilerinin rotasını İstanbul’a çeviriyor

Sunuculuğunu TRT sunucularından Elif Saygılıer’in yaptığı Gece’de konuşmaların ardından gala yemeği ile devam edildi. Behzat Gerçeker ve ENBE orkestrası sahne aldılar. Etkinlik, sektörün bir araya gelmesine ve işbirliğine olan vurguyu bir kez daha ortaya koydu.

resize_12

resize_11

resize_9

resize_8-1

resize_6-1

resize_5-1

resize_4-2

resize_3-2

resize_2 (2)

resize_1-2

Editör: Nermin İstikbal