Alkoc Group'a bağlı Pearl Naval Denizcilik'e ait 4 adet genel kargo gemisinin tamirleri eşgüdümlü olarak Tuzla ve Yalova tersanelerinde tamamlanarak BWTS montajları yapıldı.

alkoç1-2

Firma tahıl koridorunda  uzun sŭre çalışmasının ardından yaptığı yeni yűk anlaşması sebebi ile 3 adet daha nehir gemisini 2024 yılı ilk çeyreğinde filosuna katmak için çalışmalara başladı.

Yeni çalışmaları konusunda açıklamalarda bulunan Alkoç Group Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Burak Alkoç, Pearl Naval’ın tahıl koridorunda uzun sŭre çalışmasının ardından yaptığı yeni yűk anlaşmalarını desteklemek için 2024’ün ilk çeyreğinde üç tane daha nehir tipi gemiyi filoya katacaklarını söyledi.

alkoç6

MR tanker ve medium size container gemi işletmeciliğinde de rol oynadıklarını belirten Alkoç,  aynı zamanda yer aldığı offshore projelerindeki filosunu artırmak için mevcut iki adet guard ve supply gemisine ek olarak iki gemi daha satın almaya karar verdiklerini dile getirdi.

alkoç7alkoç5alkoç6

alkoç3alkoç-4

Columbia Shipmanagement Türkiye ile Transoba Denizcilik'ten iş birliği Columbia Shipmanagement Türkiye ile Transoba Denizcilik'ten iş birliği

Editör: Nermin İstikbal