banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Pasifik'te arızalanan Maersk gemisi yüzlerce konteyner kaybetti!

Çin'in Xiamen kentinden Kaliforniya Los Angeles'a ticari seyrini gerçekleştiren Maersk Line'a ait MAERSK Eindhoven isimli geminin çok sayıda konteynerini denize düşürerek kaybettiği açıklandı.

KAZALAR 18.02.2021, 09:12 18.02.2021, 12:28 Halit Emre İbrahimoğlu
685
Pasifik'te arızalanan Maersk gemisi yüzlerce konteyner kaybetti!

Çin'in Xiamen kentinden Kaliforniya Los Angeles'a ticari seyrini gerçekleştiren Maersk Line'a ait MAERSK Eindhoven isimli geminin çok sayıda konteynerini denize düşürerek kaybettiği açıklandı. Şirket, kaybolan konteyner sayısını değerlendirdiğini ve mürettebatın güvende olduğunu bildirdi.

Yüzlerce konteyner kaybolduğu anlaşılıyor!

Danimarka bayraklı 13.100 TEU'luk konteyner gemisi Maersk Eindhoven'ın, 17 Şubat günü Japonya yakınlarında Pasifik Okyanusun'daki sert hava koşullarında motoru arızalandı. Maersk, arıza esnasında gemiden çok sayıda konteyner kaybedildiğini belirtirken, MSC'nin ise yayınladığı bir açıklamada; "Gemide birkaç yüz konteynerin kaybolduğu anlaşılıyor. Herhangi bir MSC müşterisinin kargosunun etkilenip etkilenmediği konusunda henüz bilgilendirilmedik.'' ifadeleri yer aldı.

Gerekli tüm adımları atacağız!

Arıza giderilerek geminin itiş gücü yeniden sağlandı ve geminin en yakın güvenli limana seyretmesi bekleniyor. Maersk, yaptığı yazılı açıklamada; "Bu kazayı derhal ve derinlemesine araştırılacak ciddi bir durum olarak görüyoruz. Operasyonlar ve gemi güvenliği en yüksek önceliğimizdir ve gelecekte meydana gelebilecek benzer olayların riskini en aza indirmek için gerekli tüm adımları atacağız. Etkilenen müşteriler için bir müşteri iletişim planı ve talep süreci acilen uygulamaya konuldu."

Geçtiğimiz haftalarda Maersk'in bir başka gemisi olan Maersk Essen'in, Pasifik'te bir fırtınaya yakalanarak Hawaii yakınlarındaki 750 konteyner kaybetmesi ve ONE Apus isimli geminin rekor sayıda konteyner kaybetmesi ile sonuçlanan kazaların konteyner taşımacılığındaki zorluklar ve sorunlara ilişkin tartışmaların artmasına neden oluyor.

Maersk, ilgili makamlara son durum hakkında bilgi verildiğini ve detaylar ortaya çıktıkça güncellemelerin sağlanacağını söyledi.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü