banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Global Lake isimli gemide 3 denizci hayatını kaybetti!

İstanbul merkezli Akar Deniz Taşımacılığı işletmesindeki Global Lake isimli gemide yaşanan elim hadisede gemi kaptanı da dahil olmak üzere 2'si Türk 3 denizci hayatını kaybetti. Olay üzerine şirket tarafından basın açıklaması yapıldı.

KAZALAR 26.08.2021, 11:22 26.08.2021, 16:13 Halit Emre İbrahimoğlu
8054
Global Lake isimli  gemide 3 denizci hayatını kaybetti!

İstanbul merkezli Akar Deniz Taşımacılığı işletmesindeki Liberya bayraklı Global Lake isimli gemi İspanya açıklarında seyrederken yaşanan elim hadisede gemi kaptanı da dahil olmak üzere ikisi Türk biri Gürcü 3 denizci kaybetti.

Kargo tank kontrolü yapılması sırasında 4 denizcinin baygınlık geçirdiği ve derhal müdahale edilerek acil yardım çağrısında bulunulduğu belirtildi. Gerekli ilk yardım müdahalelerinin yapılmasına rağmen Mindia Gatenadze, Hasan Argındoğan ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in hayatlarını kaybettikleri bildirildi. Gerekli incelemeler ve araştırmaların titizlikle yürütülmekte olduğu belirtildi.

Yaşanan vahim kaza nedeniyle Akar Deniz Taşımacılığı basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

''Şirketimizin işletmeciliğini yaptığı Liberya bayraklı GLOBAL LAKE isimli gemi İspanya açıklarında iken mürettebat tarafından kargo tank kontrolü yapılması sırasında çalışma arkadaşlarımızdan Usta Gemici Mindia Gatenadze, Güverte Lostromosu Hasan Argındoğan, Usta Gemici Hüseyin Eryılmaz ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in baygınlık geçirmeleri neticesinde olaya diğer gemi adamları tarafından derhal müdahale edilmiş, acil yardım çağrısı yapılmış ve gerekli ilk yardım müdahalelerinde bulunulmuştur. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Mindia Gatenadze, Hasan Argındoğan ve Gemi Kaptanı Ahmet Akdeniz’in hayatlarını kaybettiklerini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hüseyin Eryılmaz ise yaralı olarak, gemiden yapılan çağrı üzerine ve şirketimizin girişimleriyle olay yerine derhal intikal eden helikopterle hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır.

Meydana gelen elim olayla ilgili olarak gerek şirketimiz gerekse resmi makamlar tarafından gerekli incelemeler ve araştırmalar titizlikle yürütülmekte olup, olayın meydana gelmesindeki tüm etkenler incelenerek sonuçları bütün açıklığıyla kamuoyu ve resmi makamlarla paylaşılacaktır.

Olayda hayatını kaybeden personelimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve denizcilik camiamıza başsağlığı, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz. Bu acı süreçte çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu, gerekli her türlü desteği sağladığımızı ve sağlamaya devam edeceğimizi bilgilerinize saygıyla sunarız.''

AKAR DENİZ TAŞIMACILIĞI VE TİCARET A.Ş.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (4)
Hüseyin kukut 5 ay önce
Kaptan tank kontrolüne iniyorsa ısm uygulanmıyor yada kifayetsiz personel var demektir
Burak Atasoy 5 ay önce
Ne kadar kolay değil mi böyle pişkin pişkin yorum yapmak. Ölen benim dönem arkadaşımdı. Yorum yapmış olmak için yorum yapmayın.
Serap elveren 5 ay önce
Çok geçmiş olsun çok üzücü bir olay hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun
H. Sami Çelebi 5 ay önce
Hatalar insana bağlıdır araştırılıp ortaya çıkar şirkette kendideğerlendşrmesşni yapacaktır, Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun Allah ailelerine ve şirket çaluşanlarınacabırlar besin, geride kalan personeline moral an çöküntüiçindedir, onlarında değiştirilmelleri elzendir
banner255
8
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü