banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Kapt. Mustafa Can: "O atlar bundan sonra sevgi dağıtacak"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin satın alarak fayton zulmünden kurtardığı Büyükada’daki atlardan 10 tanesi, Ağva'da Kaptan Mustafa Can'a ait Castle Nolana Otel tarafından sahiplenildi.

GÜNCEL 19.07.2020, 08:41 19.07.2020, 11:10 Nermin İstikbal
466
Kapt. Mustafa Can: "O atlar bundan sonra sevgi dağıtacak"

Faytondan huzura, Ağva’da çocuklara sevgi dağıtacaklar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin satın alarak fayton zulmünden kurtardığı Büyükada’daki atlardan 10 tanesi, Ağva'da Kaptan Mustafa Can'a ait  Castle Nolana Otel tarafından sahiplenildi. Her biri için ayrı ayrı inşa edilmiş ahırlara yerleşen atlar kötü günlerin ardından hayatın tadını çıkarıyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalar’daki fayton zulmüne son vermek için, her biri sağlıksız koşullarda çalıştırılan bin 177 atı satın aldı. Adalar’da kurulan hayvan hastanesinde tedavileri yapılan atlar, başta veteriner fakülteleri olmak üzere sahiplendirildi. Daha önce 7 ata ev sahipliği yapan Ağva’daki Castle Nolana Otel de atlardan 10’unu sahiplendi. Aynı zamanda Transbosphor Denizciliğin de kurucusu olan, otel sahibi Kaptan Mustafa Can, kendi atlarına olduğu gibi Adalar’dan gelen her ata da ayrı ahır inşa etti. Veteriner gözetimine alınan atlar bundan sonraki yaşamlarına Ağva’da insanlarla iç içe devam edecekler.

Ağva ormanlarını turlayacaklar

Atların bundan sonra sevgi dağıtacağını söyleyen Mustafa Can, “Atlarımızın Adalar’daki durumlarını görür, her seferinde çok üzülürdüm. Kurtarılarak sahiplendireceğini duyunca 10 ata da biz talip olduk. Adalar’dan gelen atlarımız bundan sonra diğer kardeşleriyle birlikte acı çekmeden, huzur içinde yaşayacaklar. Başta çocuklarımız olmak üzere ziyaretçilerimize hayvan sevgisini aşılayacaklar, onlarla Ağva’nın ormanlarını turlayacaklar" dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü