TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın (GMO) 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için Nurettin Alptogan isimli Şehir Hatları vapuruyla Boğaz gezisi düzenledi.

GEMİMO ve GMO'nun Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için ortaklaşa düzenlediği vapur gezisine çok sayıda davetli katıldı.

Tmmob Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Bülent HüseyinoğluHep beraber mücadele edeceğiz

İlk konuşmayı yapan TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Bülent Hüseyinoğlu şunları söyledi :

“Gemi Makine Mühendisleri, Gemi Makine İşletme Mühendisleri, kaptan arkadaşlar ve denizci paydaşlarımız yıllardır yaptığımız geleneksel diyebileceğimiz vapur gezimizi bu sene GEMİMO ile beraber yapmanın mutluluğundayız. Kabotaj bayramımız dolayısıyla bu organizasyonu yaparken sizleri aramızda görmek gayet bizi mutlu etti. Umarım bu beraberliğimiz uzun sürecek ve devamını getireceğiz, eğrisiyle doğrusuyla hep beraberiz arkadaşlar. Var olup bölüşeceğiz vatan toprağımız ve bayrağımız birdir, sahip çıkacağımız değerlere hep beraber mücadele edeceğiz”

Kalamış Yat Limanı'nın yeni sahibi belli oldu Kalamış Yat Limanı'nın yeni sahibi belli oldu

Tmmob Gemi̇mo Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar CancaDenizciliğin bir bütün olduğunu gösteriyoruz

Ardından söz alan TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Canca ise, “Biz iki oda arasında sıcak ve birlikte çalışma ortamını sağlamak için Bülent başkan ile iyi ilişkiler kurduk. Bu gezileri birlikte yapmamızın sebebi denizciliğin bir bütün olduğu ve birlikte hareket edilmesi gerektiğini göstermek ve sağlamak. Düşündüğümüzden çok daha fazla katılımcı geldi” dedi.

Gezide GEMİMO ve GMO yönetim kurul üyelerinin yanısıra İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Baş. Müh. Feramuz Aşkın, Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Zafer Akbulut, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kapt. Sedat Oğuz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Baş. Müh. Ali Vehbi Üstün hazır bulundu.

Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 14Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 16Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 13Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 12Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 11Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 9Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 7Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 8Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 5Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 4Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 3Kabotaj Bayramini Bogazda Kutladilar 2

Kaynak: Denizcilik Dergisi

Editör: Nermin İstikbal