Fenerbahçe Kulübü ile Sanmar arasında yapılan “Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Forma Sırt Sponsorluğu” anlaşmasının imza töreni, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlendi.
 
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri  Burak Çağlan Kızılhan ve Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyem Simla Türker Bayazıt ile Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün ve Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven’in katıldığı imza töreninde Fenerbahçe Opet Takım Menajeri Pelin Çelik, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar ve oyuncusu Macris Carneiro ile Voleybol Takımının teknik ve idari kadrosu da hazır bulundu.

Basın toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan,

"Türkiye’de voleybolun lokomotifi olmuş, ülkemizin dört bir yanındaki kadınlara ve kız çocuklarına ilham olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza verilen bu destek Kulübümüz için çok önemlidir ." dedi.

Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün: Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımına sponsor olmaktan çok büyük keyif alıyoruz."

Menfur saldırıyı lanetleyerek sözlerine başlayan Sanmar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün, “Benim Fenerbahçeli olmamı sağlayan kişi Cem Seven beydir. 6 yaşındayken bir Fenerbahçe bayrağı ile Fenerbahçe taraftarı oldum. Biz Sanmar olarak kadınlarımıza, özellikle kadın mühendislerimize yaptığımız pozitif ayrımcılığın bir etkisi olarak amatör sporlara ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımına sponsor olmaktan ayrıca çok büyük keyif alıyoruz. Aynı zamanda diğer sponsorluklara da örnek olması gerektiğine inanıyoruz. Bize bu fırsatı verdiği için Fenerbahçemize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven:  İlk defa Fenerbahçe Kadın Voleybol takımının bir sponsoru denizcilik firması oldu. İnşallah bu sponsorluğun daha nice şampiyonluklara vesile olmasını diliyoruz."

Menfur saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Seven ise, “Sanmar Denizcilik olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Sanmar Denizcilik olarak Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın forma sırt sponsoru olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bize bu fırsatı Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanımız Sayın Ali Koç’a ve Değerli Yönetime de ayrıca teşekkür ediyoruz. Mazisinde tarih yatan Fenerbahçe Spor Kulübü tarihte birçok ilklere imza atmıştır. Bugün Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın 95. senesini kutluyoruz.  1927’de kurulmuş ve Türkiye tarihinde kurulan ilk voleybol takımı. 1927 yılının şartlarını düşünürsek kadınlara nasıl bir ayrıcalık verildiğine daha vakıf olabiliriz. O zamanki takım kaptanı Sabiha Gürayman hanımefendi aynı zamanda Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu ilk inşaat mühendisi. Hem kaptan, hem Türkiye’deki ilk voleybol takımında oynuyor hem de aynı zamanda Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu ilk inşaat mühendisi. Bundan da gurur duyuyoruz. Bu ilklerin kupalarla süslenmesi de söz konusu fakat bizim için önemli olan bir kısım da ayrıca yanlış hatırlamıyorsam ilk defa Fenerbahçe Kadın Voleybol takımının bir sponsoru denizcilik firması oldu. Tarihte biz de yerimizi almış oluyoruz. Bu da bizim için bir sevinç kaynağıdır.
 
Sanmar Denizcilik firmamız bünyesindeki iki tersane ile açık deniz ve liman römorkörleri inşa ediyor ve bunun ihracatını gerçekleştiriyor. Bir dünya markası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca filosundaki römorkörlerle Türkiye’nin 5 farklı limanında römorkör ve klavuzluk görevlerini ifa etmekte. Sanmar Denizcilik sadece sponsorluk tarafında kalmıyor, aynı zamanda eğitime de önem veriyor. Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol takımının sponsoruyuz, inşallah bunu 2 sene boyunca da devam ettireceğiz. Aynı zamanda Kürek Milli takımının da sponsorluğunu üstleniyoruz. Eğitim faaliyetlerine bakarsak Türkiye genelinde anaokulları inşa ettiriyoruz. İlköğretim okullarında bilim odaları kurduruyoruz. Ve Türkiye’nin özellikle denizcilikle olan fakültelerinde sponsorluk hizmetlerimiz devam ediyor. Atatürk’ün de dediği gibi,  “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” söylemi çerçevesinde spor ve eğitime destek vermeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bu güzel organizasyon için yöneticilerimize  çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu sponsorluğun daha nice şampiyonluklara vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.   

Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar: Sanmar ailesine bütün sezon boyunca hatta iki sezon boyunca yanımızda olacakları için çok çok teşekkür ediyoruz

Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar da, “Değerli Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ve yöneticimiz Simla Türker Bayazıt başta olmak üzere herkese sevgilerimi gönderiyorum. Sözlerime başlamadan önce Gaziantep’te gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Bugün Takım Menajerimiz Pelin Çelik, ben ve Macris bu sponsorluk anlaşması için buradayız. Sporun ve sporcuların, sponsorlarla desteklenmesi çok çok önemli. Burada Sanmar ailesine bütün sezon boyunca hatta iki sezon boyunca yanımızda olacakları için çok çok teşekkür ediyoruz. Bu sponsorluklar ülkemizde sporun gelişmesi adına, voleybolun daha başarılı olması adına önem kazanıyor. Bizim hedefimiz yalnızca sportif başarı değil, bunun yanında sorumluluklarımızın da çok büyük olduğunun farkındayız. Gittiğimiz her yerde, her mesajda gençlerimize ne kadar iyi olduğumuzu ve onlara neleri başarabileceklerini gösterebilecek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Takım olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında da sorumluluklarımızın çok çok farkındayız. Bu sezona Süper Kupa ile çok iyi başladık. Taraftarlarımızı Fenerbahçe Opet olarak her maçımızda Burhan Felek ya da deplasman fark etmeksizin yanımızda görmek istiyoruz. Bu sene ilk kupayı aldık, sonunu da iyi getirmek istiyoruz. İnşallah sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum; Sanmar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Bey ile eskiden, tribünden tanışıyorum. Kendisi de çok koyu bir Fenerbahçelidir. O yüzden tekrardan ‘Ailemize hoş geldiniz’ diyorum. Umarım bizlere şans getirirsiniz ve bu iki yıl boyunca çok güzel başarılara imza atarız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından basın mensuplarının soruları yanıtlandı ve imzalar atıldı. Tören fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

Editör: Nermin İstikbal