Kızıldeniz Haberleri

kızıldeniz haberleri ve güncel kızıldeniz gelişmeleri, kızıldeniz ile ilgili tüm video, kızıldeniz fotoğrafları ve kızıldeniz haberleri Deniz Haber | Denizcilik Haberleri sitemizde


ASAYİŞ

8 olaysız günün ardından Birleşik Krallık Deniz Ticaret Operasyonları (UKMTO) kurumu dün Kızıldeniz'in güneyinde bir olayla ilgili haber yayınladı.

GUNDEM

ABD’nin Kızıldeniz’deki filosunun komutanı Amiral Marc Miguez, Husilerin eylemleri bağlamında ABD ve müttefiklerinin hâlâ yapacak çok işi olduğunu itiraf etti.

GÜNCEL

Kızıldeniz krizinin ardından Marmara Bölgesi’ndeki limanların transitte öne çıkması ve bölgeye alternatif hatlar oluşturması, Türkiye limanlarına tarihi rekor getirdi.

GUNDEM

Kızıldeniz'deki saldırılarıyla küresel ticareti tehdit eden Yemen'deki İran destekli Husiler, bir gemiyi daha hedef aldı.

GUNDEM

Bloomberg , Yemen'deki Husilerin Kızıldeniz ve Aden Körfezi'nden geçen Çin ve Rus gemilerini hedef almayacağını bildiriyor.

GUNDEM

CMA CGM, Kuzey Kızıldeniz'deki hizmetini genişletmek için yakın zamanda kurulan Suudi feeder ve short-sea operatörü Folk Maritime ile ortaklık kurdu.

GUNDEM

IMO, önceki gün yaptığı açıklamada, Kızıldeniz'deki durum sakinleşene kadar kurtarıcıların Husi saldırılarının bıraktığı kirliliği temizlemeye gelmeyeceğini söyledi.

GUNDEM

Financial Times ve CNN'e göre yetkililer artık ABD'nin Umman'ın aracılık ettiği İranlı yetkililerle gizli görüşmeler yaptığını kabul etti.

GUNDEM

Uluslararası toplum dökme yük gemisi True Confidence'a düzenlenen ve üç mürettebatın ölümüne ve en az üç mürettebatın da ağır şekilde...

ASAYİŞ

Yemen açıklarında Husiler tarafından Yunanistan tarafından işletilen True Confidence adlı yük gemisine düzenlenen saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

GUNDEM

Yemen'deki Husi militanları, Kızıldeniz'deki bir dizi denizaltı kablosunun zarar görmesinden ABD ve İngiltere'yi sorumlu tuttu.

DÜNYA

Şirketlerin Kızıldeniz'deki riskten kaçınmak için gemilerini Ümit Burnu'na yönlendirmesi gecikmelerin yanı sıra yakıt ve operasyon maliyetlerini artırıyor.