Begüm Doğulu'nun sahibi olduğu Begüm Yachting, Mercedes Benz Motor Yacht’ın Türkiye distribütörü oldu.

Bodrum’da satış ofisi açma çalışmalarına başlayan Begüm Doğulu, satışa sunulacak teknelerın Bodrum'da tanıtılacağını söyledi.

mercedes benz

Bodrum Olay’ın haberine göre Mercedes Benz Motor Yacht’ın distribütörlüğünü almak için uzun süredir uğraştığını, kendi şirketinin seçilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirten Doğulu, “Şirketimizin gün geçtikçe büyümesi bizi gururlandırıyor. Mercedes Benz Motor Yachtları ile daha da büyüdük. Dünya çapında bir şirket olduk” dedi.

Öte yandan Alman otomotiv devi Mercedes-Benz’in ürettiği 14 metrelik lüks yat görücüye çıktı

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz denizcilik sektörüne de el attı. Deutsche Welle’nin haberine göre şirket, otomobil tasarımından esinlenerek ürettiği 14 metrelik yatı denize indirdi. Mercedes-Benz’in Cabrio S model otomobilinin tasarımından yola çıkılarak üretilen teknenin yapımı için İngiliz Silver Arrow Marines şirketi için ortak çalışıldı.

Her ülkeye bir tane

Teknenin seri üretime geçmesi ve ilk 10 adet üretilmesi ve ülke başına sadece bir adet satılması planlanıyor. Teknenin fiyatının ise 1.7 milyon dolar (5.3 milyon TL) olması bekleniyor. Satte 62 km (30 knot) hıza kadar çıkabilen teknenin iç tasarımında nubuk deri, okaliptüs ağacından yapılmış paneller ve güneş ışığında renk değiştiren cam kullanıldı.

Markaların denizciliğe ilgisi artıyor

Otomotiv sektörünün tekne üretmesi yeni bir durum değil. Daha önce Aston Martin, Bugatti ve Ferrari gibi tanınmış markalar da denizcilik sektörüne girmişlerdi. Uzmanlar şirketlerin bu hamlesini, kendi markaları ile daha önce tanışmamış insanları kazanmak ve denizcilikte kullanılan tasarımlardan otomotiv sektöründen de yararlanmak olarak değerlendiriyor.

Editör: Nermin İstikbal