banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Marmara Adası'ndaki İki İskele Kapatıldı

BALIKESİR'in Marmara Adası'ndaki 2 iskele, yapılan inceleme sonucu işletme izinleri bulunmadığı gerekçesiyle Liman Başkanlığı tarafından kapatıldı.

GÜNCEL 07.06.2012, 01:14
Marmara Adası'ndaki İki İskele Kapatıldı

Tekirdağ'da 4 kişinin yaşamını yitirdiği kaza sonrası Marmara Bölgesi'ndeki iskeleler denetimden geçiriliyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Marmara Adası Liman Başkanlığı tarafından yapılan denetimler sonucu, Merkez İskele ve Çınarlı Mahallesi'ndeki iskelelerin işletme izninin olmadığı, gemilerin yanaşması ve kalkışları sırasında görevli bulunmadığı tespit edildi.

Eksiklikler nedeniyle İDO'nun sefer yaptığı Merkez ve araç ve yolcu taşımacılığında kullanılan Çınarlı Mahallesi'ndeki iskeleler kapatılarak, durum resmi yazı ile Marmara Belediye Başkanlığı'na bildirildi. Polis ekipleri de her iki iskelenin üstüne bariyerler koyarak bantla çevirdi.

Marmara Adası ile Erdek İlçesi arasında sefer yapan araba vapuru iskelesi ise faaliyetlerini sürdürüyor. İDO'nun deniz otobüsü seferlerinin de bu iskeleden yapılması bekleniyor.

Yorumlar (2)
ada a 9 yıl önce
şimdiye kadar uyuyan bir liman başkanlığımı vardı yani ido cezamı veriyordu
9 yıl önce
Sonuç sudur ki sadece cankaybı yasandıktan sonra denetim yapılıyor ve bir sonraki can kaybınakadar kimse birseyi umursamıyor..
5
parçalı bulutlu
banner102