Türkiye Liman İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu, 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde Değişim Grubu’nun adayı Salih Zeki Çakır’ı destekleme kararı aldı. TÜRKLİM bir adım daha atarak  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Genç’in, Salih Zeki Çakır’ın listesinden İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetimine aday olduğunu da, üyelerine bildirdi.

TÜRKLİM Genel Sekreteri İrfan Bilgin imzasıyla, TÜRKLİM üyelerine gönderilen iç yazışmada, 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan İMEAK Deniz Ticaret Odası organ seçimlerinde, TÜRKLİM’in güçlü bir şekilde temsil edilmesi için TÜRKLİM Yönetim Kurulu’nun mevcut adaylar arasında Değişim Grubunun Adayı Salih Zeki Çakır’ı destekleme kararı alındığı kaydedildi.

İşte TÜRKLİM’in, üyelerine gönderdiği yazışma

“Değerli Üyemiz,

Konu: İMEAK DTO Seçimleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Organ seçimleri bu yıl yapılmakta olup, IMEAK DTO organ seçimlerinin 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılması kesinleşmiş bulunmaktadır.

TÜRKLİM üyesi kuruluşlar, genellikle, Deniz Ticaret Odası’nın 33 numaralı Meslek Komitesi’nde yer almaktadırlar.

Çeşitli medya kuruluşlarının yayınlarından da takip edildiği gibi, seçimle ilgili çalışmalar iki ay önce başlatılmış olup, Deniz Ticaret Odası’nın halen başkanlığını yürüten Sn. Metin Kalkavan ile Değişim Grubu adıyla yarışa katılan Sn. Salih Zeki Çakır’ın, yönetime aday olduklarını açıklanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda, Türklim Yönetim Kurulumuz her iki aday ve ekiplerince çeşitli zamanlarda ziyaret edilmiş, kendileriyle yeni oluşacak DTO  yönetiminden TÜRKLİM’in beklentileri hakkında görüşmelerimiz olmuştur.

Türkiye Liman İşletmecileri’nin yaşamakta olduğu sorunlar, bunların çözümü konusunda karşılaşılan zorluklar en iyi üyelerimizce bilinmektedir. Bu sorunların ve zorlukların aşılabilmesinde en kuvvetli desteğin alınabileceği yer kuşkusuz yarı kamu kurumu niteliğini haiz Deniz Ticaret Odası’dır.

Liman işletmeciliği, gerek yatırımın niceliği gerek tedarik zinciri ile dış ticarete sağladığı  nitelikli katkı ve değer bakımından genel ekonomide, sadece ülkemizde değil tüm dünyada en önemli yerlerden birine sahiptir. TÜRKLİM Yönetim Kurulu, bu bilinçle, TÜRKLİM’in, İMEAK DTO organ seçimlerinde en üst düzeyde temsil edilmesini hem talep etmekte hem de bunun oda yönetimini güçlendireceğine inanmaktadır.

Değerli adaylarla yapılan görüşmelerde bu talebimiz Değişim Grubu’nca en üst düzeyde kabul görmüş ve seçilmeleri halinde TÜRKLİM’in önereceği bir üyenin Yönetim Kurulu’nda yer almasını arzu ettikleri tarafımıza beyan edilmiştir. Bu gelişme üzerine, TÜRKLİM Yönetim Kurulu; Başkan Yardımcısı Sn. Hakan Genç’in DTO Yönetim Kurulu listesinde yer almasına  karar vermiş ve bu husus  kendilerine bildirilmiştir.

Gelişmeleri bilgilerinize sunar, yarışta her iki adaya da başarılar diler, seçim sonuçlarının ülkemiz ve deniz ticaretinden hayatlarını kazanan kuruluşlarımız için hayırlı olmasını dileriz.

Takdir, değerli üyelerimizindir.

Saygılarımızla,"