banner191

banner148

banner179

banner176

Dekan Sağ; Görevden Alınıyor

İTÜ Denizcilik Fakültesi Kurucu Dekanı Prof.Dr. Osman Kamil Sağ; İTÜ Rektörlüğü tarafından görevinden alınıyor. Fakültenin başına denizle alakasız biri getiriliyor.

ÖZEL HABER 12.04.2005, 03:07
Dekan Sağ; Görevden Alınıyor

DEKAN SAĞ; GÖREVDEN ALINIYOR

İTÜ Denizcilik Fakültesi Kurucu Dekanı Prof.Dr. Osman Kamil Sağ; İTÜ Rektörlüğü tarafından görevinden alınıyor. Fakültenin başına denizle alakasız biri getiriliyor.

DenizHaber'in araştırması sonucu; İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin Kurucu Dekanı Prof.Dr. Osman Kamil Sağ; İTÜ Rektörü Prof. Faruk Karadoğan tarafından görevden alınacağı ve yerine denizcilikle alakası olmayan birinin getirileceği ögrenildi.

Prof.Dr. Osman Kamil Sağ; Denizcilik fakültesinde 4 dönemdir Dekanlık görevini hakkıyla yapan ve fakültenin Uluslar arası tanınmasını sağlayan kişi olarak biliniyor.

Denizcilik Sektöründe sevilen ve haklı biri yeri olan Prof.Dr. Osman Kamil Sağ'ın Fakülteye okul gemisinin alınması, simülatör merkezinin kurulması konusunda çok büyük özverili çalışmalar yaptı.

Özellikle Dünya Denizcilik Üniversiteleri Birliğinin kurup ve Başkanlığını yaparak, Fakültenin Uluslararası tanınmasını sağladı.

Dekan Sağ'ın Uluslararası tanınmasından dolayı fakülteye mal olacak bir çok proje; Osman Kamil Sağ'ın görevden alınmasıyla son bulacak gibi görünüyor.

DenizHaber olarak bu olayın takipcisi olacağız....

DenizHaber.Com

Yorumlar (4)
Ertuğrul Gazi 16 yıl önce
Sıra Osman Hocada. Filler kristal dükkanını darmadağın ediyor. Bunun etkileri hemen görülmez. 5 yıl sonra hep birlikte görürüz. Türkiye'ye yazık ediliyor.

Namık kemal demiş ki:

Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini

Yok imiş kurtaracak bahtı kara maderini...

denizciii 16 yıl önce
Osman K. Sağ'a teşekkür ediyoruz. Ancak göreve kimin geleceği bile belli değilken yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Taze kanlara, yeni nefeslere her zaman ihtiyaç duyulmalı, görevler yeri geldiğinde kolaylıkla bırakılabilmelidir...
emao 16 yıl önce
osman beyin yolsuzluk yaptıgına inanmıyorum bır ogrencı olarak..gorevden alınmasının ardında rektorun kirli oyunları vardır aslında..yeni atıyacagı kisi gemi insaatı fakultesınden sevılmeyen ve rektor secımlerınde kendı bolumunde 2 oy alabılmıs..ydo dusmanı bır ınsandır.yenı rektor her fakulteye dekanları secimle atarken denizcilik fakultesıne nıcın atama yapıor...yazıklar olsun...yenı dekanda hakettıgı saygıyı alacaktr,once bı gelsın bakalım
buz 16 yıl önce
rektötün şuursuzca dekan ataması yapması yüzünden hocaların hocası olan Sayın Fahrettin Küçükşahin hocamız görevinden ayrılacaktır ve bunun gibi daha birçok değerli hocamızın görevlerinden ayrılacağını biliyoruz bu yüzden ydo mak öğrencileri olarak rektörün kalıbının adamı olmadığını görerek esefle kınıyoruz umarız bu yanlıştan kısa zamanda dönülür
17°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?