Bugün bu iskeleler kapalı

1 Mayıs ile ilgili gerçekleştirilecek kısıtlamalar ilişkin açıklamada bulundu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Taksim Meydanı'nda kutlanmak istenmesiyle ilgili, şehirde bir tek kişinin üzülmemesinin, rahatsızlık ve mağduriyet çekmemesinin en büyük dilekleri olduğunu belirterek, "Hala elimizde istihbari bilgiler var. Bunları kamuoyuyla paylaşabilmem mümkün değil.

Mutlu, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin sorularını yanıtladı. "Yenikapı'ya ulaşım için otobüs sağlanacak mı?" sorusu üzerine Mutlu, şunları kaydetti:

"Evet, 300 otobüs verdik. Bakın çok açık resmi duyurumuzda bütün detayları verdim. Özellikle biz bu mitingin, daha doğrusu Emek ve Dayanışma Günü'nün bir şenlik havasında kutlanması amacıyla her türlü desteği verdik, vermeye hazır olduğumuzu da ifade ettik."dedi.

 Marmaray çalışacak.

Marmaray'ın çalışmasıyla ilgili hiçbir kısıtlamamız yok. Kadıköy-Kartal metro hattı çalışacak. Beylikdüzü-Topkapı metrobüs hattı çalışacak. Boğaz köprülerinde herhangi bir problem yok."

Karaköy, Beşiktaş, Eminönü ve Sirkeci iskeleleri kapalı

Deniz yolu ulaşımı konusunda sadece Karaköy, Beşiktaş, Eminönü ve Sirkeci iskelelerinin kapatılacağını aktaran Mutlu, bu iskeleler dışındaki bütün Boğaz ve Adalar hattındaki deniz seferlerinin devam edeceğini belirtti. Vali Mutlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün şenlik, neşe, birlik ve beraberlik içerisinde kutlanabilmesini amaçladıklarını dile getirerek "Dolayısıyla bu mitinge katılacak olanların can ve mal güvenliğini korumak gibi bir zorunluluğumuz var. Bu işi en iyi yapabileceğimiz yerin Yenikapı olduğunu da değerlendirdik. Emeğin kutsallığını her zaman kabul ediyoruz. . Emek ve Dayanışma Bayramı hepimizin bayramıdır. Böylesine bir bayramı, bayram neşesi içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde kutlamamız ve ortaklaşmamız gerekir."dedi