Karadeniz'in ortasına bir pizza lütfen!

İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'de petrol araştırması yapmak üzere yola çıkan dünyanın en modern petrol araştırma gemisi Deep Water Champion, 200 çalışanının yemek siparişi için Sodexo ile anlaştı. Sodexo helikopter ve gemiyle servis Karadeniz'e servisi yapacak

Motorla, araçla, internetten derken, şimdi de helikopter ve gemiyle yemek servisi dönemi başladı. Karadeniz'de petrol aramak için Türkiye'ye gelen dünyanın en modern petrol arama gemisi Deep Water Champion, gemide çalışan 200 personelini doyurmak için Sodexo Türkiye ile anlaştı. İnebolu'ya özel bir lojistik merkezi de kuran firma, 21 kişilik personel ve helikopterle gemiye yemek servisi yapacak.

KARADENİZ'DE PETROL ARAYACAK

Dünyanın en modern petrol arama gemisi önceki gün İstanbul Boğazı'ndan geçti. Dün de Karadeniz'e ulaşan Deep Water Champion, Karadeniz'de petrol arama çalışmaları yürütecek. Gelecek hafta petrol arama çalışmalarına başlayacak olan gemi bu yıl Karadeniz'de gerçekleştirilecek en büyük petrol arama girişimi olacak. Gemideki personelinin ihtiyaçları için Türkiye'de de bazı anlaşmalar yapan Deep Water Champion, yemek ihtiyaçları için de Sodexo Türkiye ile anlaştı.

HELİKOPTERLE YEMEK SERVİSİ

Karadeniz'in kilometrelerce açığında yemek hizmeti verecek olan şirket, operasyon için imkanlarını seferber etti. İnegöl'e özel bir lojistik merkezi kuran Sodexo, gemide de 21 kişilik personelini bulunduracak. İstenen menüye göre helikopterle taşınacak malzemeler, Sodexo'nun kurduğu mutfakta servise hazır hale getirilecek. Geminin Boğaz'dan geçişi esnasında da hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Eşref Hamamcıoğlu bu büyüklükteki servisi ilk kez gerçekleştirdiklerini söyledi.