İstanbul Boğazı'nda turistlere boğaz gezisi yaptıran bir tur teknesinde bulunan Hindistanlı biri kadın 4 turist, fotoğraf çekmek için üzerine çıktıkları platformun kırılması sonucu denize düştü.

Olay, İstanbul Boğazı Rumeli Hisarı açıklarında saat 10:00 sıralarında meydana geldi. Kabataş'tan hareket eden 'Ortaköylü' isimli tur teknesine binen 40 turist, boğaz gezisine çıktı. Aralarında farklı ülke vatandaşlarının bulunduğu 40 turisten Hindistanlı olan biri kadın 4 kişi, teknenin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yaklaştığı sıralarda hatıra fotoğrafı çekmek için üst kısma çıktı. Burada bir süre manzara fotoğrafı çeken grup daha sonra teknelerde bulunan 'su üstü radarının' bağlı olduğu platformun üzerine çıktı. 

PLATFORM KIRILDI

Platformun kırılmasıyla 4 Hindistanlı denize düştü. Bir süre deniz üstünde yüzen turistlerin imdadına boğazda bulunan balıkçı tekneleri yetişti. Turistleri sudan alan balıkçılar daha sonra Rumeli Hisarı sahiline çıkardı. Turistler, sahilde avlanan balıkçıların yardımıyla karaya çıkarıldı. Bu sırada platformu kırılan tekne ise sahile yanaştı. Denize düşen turistlerden üçü sahildekilerin yardımıyla banklara yatırıldı, üşümemeleri için de üzerlerine şal örtüldü. Diğer kadın ise tur teknesine götürüldü. Burada ıslanan giysileri değiştirilen kadın ambulansın gelmesini bekledi. Dışarıda ıslak giysileriyle ambulansın gelmesini bekleyen üç erkekten durumu kötü olan Graurav Yasanı isimli turistin üşümesini engellemek için arkadaşları ayaklarına masaj yaptı. 

Daha sonra olay yerine gelen ambulanslar bindirilen Gravurav Yasanı ile Dulkıt Saın hastaneye götürüldü. Teknede tutulan kadın Chandnı Shah ise daha sonra gelen ambulans ile hastaneye götürüldü. Denize düşen dördüncü kişi Shankı Jaın ise durumunun iyi olduğunu belirterek hastaneye gitmeyi reddetti. Teknede bulunan diğer yolcular ise olay yerine çağrılan otobüslerle kaldıkları otellere götürüldü. Teknenin kaptanı Mustafa Kıran ile yardımcısı İzzet Dursun, tekneden kopan parçayı yükleyerek polis eşliğinde tekneyi Arnavutköy'e götürdü. Kaptan ve yardımcısının ifadesinin alınacağı öğrenildi.