Korsan Haberleri

korsan haberleri ve güncel korsan gelişmeleri, korsan ile ilgili tüm video, korsan fotoğrafları ve korsan haberleri Deniz Haber | Denizcilik Haberleri sitemizde


Genel

Eşinin idamı sonra korsan gemisine 'İntikamım' adını veren Jeanne de Clisson ve İngiliz işgaline karşı İrlanda'yı koruyan Grace O’Malley, isimleri...

GUNDEM

15 yıl önceki son Somali korsanlık döngüsüne benzer şekilde, yeni deniz güvenlik şirketleri ortaya çıkıyor.

ASAYİŞ

Hindistan Donanması, kaçırılan bir balıkçı gemisinin mürettebatını kurtararak bir korsanlık olayına daha başarılı bir şekilde müdahale etti.

ASAYİŞ

Somalililer tarafından kaçırılan Navibulgar dökme yük gemisi, korsanların Afrika Boynuzu'ndaki faaliyetlerini artırması nedeniyle artık ana gemi olarak kullanılıyor olabilir.

ASAYİŞ

Bangladeş'e ait dökme yük gemisi Abdullah'a (58.000 dwt) çıkan korsanların, fidye taleplerinin karşılanmaması halinde mürettebatın hayatlarını tehdit ettiği bildirildi.

ASAYİŞ

Hint Okyanusu’nda Bangladeş bandıralı "MV Abdullah" adlı yük gemisi korsanlar tarafından kaçırıldı.

ASAYİŞ

Seyşeller güçleri Pazartesi günü Sri Lankalı bir balıkçı teknesini kurtarırken, Hindistan Donanması da İran bayraklı bir balıkçı teknesini serbest bıraktığını...

ASAYİŞ

Güvenlik servisleri, Gine Körfezi'nde faaliyet gösteren bir tankerden en az iki mürettebatın kaçırıldığı bildiriyor.

ASAYİŞ

Bir ay içinde, gemiye düzenlenen dördüncü saldırının da arkasında Somalili korsanların olduğuna inanılıyor.

ASAYİŞ

Somalili deniz eşkıyaları hedef avlamaya devam ederken, Yemen'deki Husiler de gemilere saldırıyor ve Kızıldeniz'deki deniz trafiğinin durma noktasına getiriyor.

GÜNCEL

Geçmişte kaçırılan Türk denizcileri kurtarmak için Nijeryalı korsanlarla pazarlık yapan Avukat Selçuk Esenyel, denizlerdeki korsan riskinin yine arttığına dikkat çekti.