banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Yunan Tacizinden Böyle Kurtuldular

Edirne'nin Enez İlçesi Limanı'ndan avlanmaya çıkan balıkçılar, uluslararası sulardaki Zürafa Kayalıkları yakınlarında avlanırken,

GÜNCEL 24.01.2014, 15:29
3187
Yunan Tacizinden Böyle Kurtuldular

Yunan Tacizinden Böyle Kurtuldular

Edirne'nin Enez İlçesi Limanı'ndan avlanmaya çıkan balıkçılar, uluslararası sulardaki Zürafa Kayalıkları yakınlarında avlanırken, Yunan Sahil Güvenlik botlarının tacizine uğradı. Kayalıkların bulunduğu bölgenin kendi karasularında kaldığını iddia eden Yunan Sahil Güvenlik ekibi, ısrarla tacizlerini sürdürdü. Bir süre sonra bölgede bir de Yunan helikopteri belirdi. Bunun üzerine teknelerinin radarlarından kendi karasularımızda olduğunu belirleyen Türk balıkçılar, "Sahil Güvenlik 158" ihbar hattını arayıp, yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı'na bağlı olarak Enez Limanı'nda görev yapan Sahil Güvenlik 308 Botu gönderildi. Yunan sahil Güvenlik ekiplerinin denizden ve havadan tacizine, Türk botu hızla araya girerek müdahale etti. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, Türk botunun gelmesiyle karasularımızdan ayrılmak zorunda kaldı. Yaşanan taciz ve Türk botununun müdahale anı balıkçılar tarafından kamerayla görüntülendi.

Yorumlar (3)
osman m 7 yıl önce
Rahmetli Onuk un hayali tekneler bugun Egede hakimiyet kurmamizi sagladi/

Mekanin Cennet Olsun
TURHAN KIZILBUDAK 7 yıl önce
Rodos adasında iki aydan beri mahsur ve mağdur durumundaki iki vatandaşımızın kimse sesini duymuyor ben gerek rodos konsolosluğunu gerekse dışişleri konsolosluk dairesini defalarca uyarmama rağmen ilgili makamlar duyarsız ve ilgisiz kalmışlardır.ve gayet rahat bir şekilde açıkça gücümüz yetmiyor demişlerdir.ben yazdıklarımın arkasındayım.

erhan arıburnu 7 yıl önce
Evet,bizler ve balıkçılarımız için Türkiye için güzel görüntüler;Ancak aynı balıkçılar kaçak avlanmayla SAROZ körfezinde,Gökçe ada çevresinde,Kemikli burunlarında Bir tane balık bırakmadılar, (Bir çok yeri yasak saha kapsamında olduğu halde).Adamlar buralarıda kurutacaklar diye korkuyorlar.SAROZ körfezi koruma altında buna rağmen balığı bitirdiler.Bu şekilde giderse merak etmesinler kimse kimseyi kovalamayacak!
26
az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü