banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Yük Gemisi Yatları Parçaladı!

Norveç'in Levanger limanından ayrılan 'Cyprus Cement' adlı Rum bandıralı yük gemisi, çok sayıda yatı parçaladı.

GÜNCEL 31.12.2013, 01:38
2425
Yük Gemisi Yatları Parçaladı!

Yük gemisi yatları parçaladı!

Norveç'in Levanger limanından ayrılan 'Cyprus Cement' adlı Rum bandıralı yük gemisi, çok sayıda yatı parçaladı.

Cumartesi akşamı saat 22.40’da limandan ayrılmak isteyen gemi, manevra sorunu yaşayınca limanda demirli yatları kağıt gibi ezdi. 3 motor yat anında batarken, 8 yatın da kullanılamaz hale geldiği bildirildi. Liman Yöneticisi Monica Ravlo söz konusu geminin pervanelerinde sorun yaşadığı için manevrasını yapamadığını ve çok sayıda yatı parçalayarak büyük çapta maddi hasar meydana getirdiğini söyledi. Bölge Emniyet Müdürlüğünden Per Henrik Bykvist, Rum yük gemisi kaptanı ve mürettebatının karakola götürülerek ifadelerinin alındığını ve gemi şirketi, yat sahiplerinin zararını karşılamadan limandan ayrılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. Jepsen Gemi şirketi Personel Müdürü Sverre Jacob Mehn, çimento yüklü geminin Kıbrıs Rum kesimi bandıralı olduğunu belirterek, kaptan ve personel ile görüştüklerini haklarında inceleme başlattıklarını söyledi. Mehn, "Yat sahiplerinin zararlarını karşılayacağız. Önemli olan can kaybı olmaması. Haberi alır almaz ilk düşündüğümüz şey ’Ya içinde insanlar olsaydı’ oldu. Olayla ilgili polisle görüşmelerimiz ve olay yerinde incelemelerimiz devam ediyor" dedi.

Yorumlar (5)
Burak 9 yıl önce
6 ay önce olmuş olan ve videosu yayınlanan olayı şimdi "yeni" diye yayınlıyorsunuz...
ADINIZI YAZIN 9 yıl önce
o romorkör ne iş yapar orada ya
ADINIZI YAZIN 9 yıl önce
Bir süre Norveç limanlarına çalışmıştım.10-15 farklı limanına gittim, bunlardan sadece bir tanesi gerçek limana benziyordu.Diğerleri tamamen balıkçı barınagı bile olamayacak, gemi boyutlarına göre çok küçük yerlerdi.Bu videodan gördüğüm kadarı ilede manevra alanı gemi boyutlarına çok uygun görünmüyor.Norveçli yetkililerin, limanlarına uygun olmayan gemileri almamaları, armatörlerinde gemilerini o tip limanlara göndermemeleri lazım.

Ama olan yine maalesef gemi personeline oluyor..
Erhan 9 yıl önce
Yayinladiginiz habere biraz ozen gostermek zor olmasa gerek ? Geminin baglama limani videoda Nassau yaziyor. Nassau kibris rum kesmine ait degil, Bahamalara bagli bir limandir !!!
umit 9 yıl önce
soyle haberlerde çakma vidio ve resim kullanmayın bu vidio bayadır yayınlanan bir vidio
25
az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü