banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Yalovalılardan İDO’ya siyah çelenk

Yalova'da vatandaşlar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesinin 'esnek fiyat' kampanyasına tepki göstermeye devam ediyor.

GÜNCEL 26.02.2012, 17:51
2228
Yalovalılardan İDO’ya siyah çelenk

Yalova'da vatandaşlar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) işletmesinin 'esnek fiyat' kampanyasına tepki göstermeye devam ediyor.

Şu ana kadar üç günde yirmi bin imza toplayan vatandaşlar, İDO'ya tepki için üzerinde "Karaborsacı İDO istemiyoruz" yazan siyah çelenk bıraktılar.

Nene Hatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, İDO önünde imza kampanyasını devam ettirdi. Yalova ile İstanbul arasında en önemli ulaşım aracı olan İDO feribotlarında uygulanan anlık fiyat tarifesine karşı olduklarını belirten Yalovalılar, uygulamaya bir an önce son verilmesini istedi.

Nene Hatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, İDO'yu protesto için toplandıklarını ifade etti. Dondurmacı, "İDO'nun aylardır Yalova hattına yönelik olumsuz tavırları, işletmenin özelleşmesiyle de devam ettiğini söyledi. Bununla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni, İDO'yu, Rekabet Kurulu'nu ve Başbakanlığı göreve çağırıyoruz. Bu uygulamaların devam etmesi halinde haksız rekabeti önlemek amacıyla mahkemeye gideceğimizi de bildirmek isteriz." dedi.

Yorumlar (4)
Yalçın er 9 yıl önce
İsimsiz kahraman sendemi ido bünyesinde çalışan personelsin, yada gemicisin. Kesinlikle sonuna kadar destekliyorum.İdo el degiştirdikten sonra haksız rekabet sınırsız tekel dogdu. Yıllardır tercih ettigim ido'yu artık daha cazip hâle gelen kara taşımacılıgına tercih ediyoruz. Tüketici hakları nasıl tüketicinin hakkkını koruyor, yetkili kişiler bu rant'a nasıl göz yumuyor...Yoksa bu şirketde hissenizmi var, ortakmı çalışıyorsunuz gibisinden bir soru işareti çakmıyor degil yani...burada hiç birşeye direnmeden sonucu çözdüm kendimce ido sistemi degiştirdi ben ve çevrem ulaşım şeklimizi degiştirdik.
9 yıl önce
ido özelleştirilirken kimsenin sesi çıkmıyordu.sanırsınız hep böyle gidecek sanıyordu satılmasını ozellesmesını ısteyenler adamlar oraya mılyar dolar vermıs ıstedıgı gıbı zam yapar tabiki bunu zamanında protesto edıcektınız bayanlar sımdı degıl atı alan uskudarı gecmıs bıle adamlar parasını pesın odemıs bu yuzden kımseyı tınlamıyorlar haklılarda sehır hatları ıstedıgı zaman zam yaparken ıdo ozellesmeden ıstedıgı gıbı zam yaparken kımsenın sesı cıkmıyordu bıle
Serdar ERDOĞAN 9 yıl önce
Helal Olsun Size,Destekliyorum, bu tekelci uygulama biran önce bitsin istiyorum...Selamlar,Serdar ERDOĞAN
9 yıl önce
işin aslına bakmak gerekir o da 2005 senesine dayanır.ido 2005'te devraldığı şehir hatlarıyla kuruldugu yıla kadar full zarar etmiş bir kuruluş.2005'te şehir hatlarını devralıyor ve para yüzü görüyor yeni gemiler iskele yenilemesi fln fln. bir sürü süsleme hikayesi yok en çok yolcu taşıyan şirket fln reklam üstüne reklam.balonu şişirme hikayesi.bunlar tabiki şehir hatlarının darphane gibi para basan eskihisar-topçular hattından para kazanıyor.2010'lu yıllara gelınınce şehir hatlarıyla ido ayrılıyor.ne hikmetse para basan yer ido'ya kalıyor!tabi özel bir şirket orası gibi para basan yer olmasa full zarar eden bir şirketi ne yapsın.İdo feribotlardan mı para kazancak?Kazandıgı para ancak yakıta yeter.Şimdi İdo özel şirkete geçince ne oldu?Ne mi oldu bir güzel zam yaptı.Büfelerde satılan gıdalar 2-3 misline çıktı.Bilet fiyatları arttı.Yaz sezonunda bir bilet almaya kalkışın o biletin fiyatı normalde 30 lira olması gerekirken bizim İdo'nun esnek fiyat tarifesi yüzünden 2 misli olacaktır.Varsın gerisini siz düşünün!
18
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü