banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

‘WARDEH’ adlı kargo gemisi satıldı

Mersin’de haciz işlemlerinden dolayı açıkta bekletilirken fırtınada sürüklenerek karaya oturan Lübnan bayraklı ‘WARDEH’ adlı kargo gemisi satıldı.

GÜNCEL 06.02.2019, 09:52 Nermin İstikbal
417
‘WARDEH’ adlı kargo gemisi satıldı

 ‘WARDEH’ adlı kargo gemisi satıldı

Mersin’de haciz işlemlerinden dolayı açıkta bekletilirken fırtınada sürüklenerek karaya oturan Lübnan bayraklı ‘WARDEH’ adlı  kargo gemisi satıldı.

Mersin’de haciz işlemlerinden dolayı açıkta bekletilirken fırtınada sürüklenerek karaya oturan Lübnan bayraklı ‘WARDEH’ isimli kargo gemisinin 9 milyon liralık ihale bedeliyle Bey Gübre adlı firmaya satıldığı açıklandı.

Lübnan’daki alacaklısının açtığı dava nedeniyle haciz işlemi uygulanmasından dolayı bir yıldan fazla süredir Mersin Limanı açıklarında demirliyken 15 Ocak tarihinde saatteki hızı 90 kilometreye varan fırtınada sürüklenerek karaya oturan ‘WARDEH’ isimli kargo gemisinin satışı için Mersin Liman Başkanlığı’nda ihale yapıldı.

Bey Gübre’ye satıldı

Çeşitli illerden 14 gemicilik ve nakliye firmasının katıldığı ve açık arttırma usulüyle gerçekleştirilen ihalede hacizli gemi ‘WARDEH’, 9 milyon liralık ihale bedeli ile Bey Gübre Akaryakıt Nakliye İnşaat Hurdacılık Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satıldı.Firmanın 15 gün içerisinde parayı yatırarak gemiyi karaya oturduğu bölgeden götürmesi bekleniyor.

Haciz işlemi uygulayan Lübnanlı firmanın bugüne kadar gemiyi götürmeye yönelik herhangi bir girişimde bulunmaması ve geminin batma tehlikesinden dolayı Mersin Liman Başkanlığı’nca ilgili kanun maddeleri gereğince acil satış işlemi başlatılmıştı.

İçerisinde 400 ton fuel oil bulunuyor

Öte yandan Atatürk Parkı arkasındaki eski lunaparkın olduğu bölgede yaklaşık 300 metre mesafede karaya oturan gemiyle ilgili Mersin Liman Başkanlığı ekipleri geçtiğimiz günlerde inceleme yapmış, içerisinde 400 ton fuel oil ile 20 ton hidrolik yağ bulunan gemiden denize sızıntı olup olmadığını kontrol etmişti.

Yapılan kontrollerde soğuk nedeniyle jel kıvamında olan yakıtla ilgili herhangi bir sızıntının olmadığı belirlenirken, geminin çevresine güvenlik amacıyla bariyer serilmişti.

Yorumlar (0)
banner255
2
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü