banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Vali Mutlu dümen başına geçti

Mumya deniz canlılarıyla dolu müzeyi gezerek dümenin başında hatıra fotoğrafı çektiren Vali Mutlu, ilk kez karşılaştığını söylediği müzedeki mumyalanmış deniz canlıları karşısında

GÜNCEL 30.08.2010, 01:00
Vali Mutlu dümen başına geçti

Vali Mutlu dümen başına geçti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dünyada ilk kez Beylikdüzü'nde kurulan deniz canlıları müzesini gezdi. 

Mumya deniz canlılarıyla dolu müzeyi gezerek dümenin başında hatıra fotoğrafı çektiren Vali Mutlu, ilk kez karşılaştığını söylediği müzedeki mumyalanmış deniz canlıları karşısında hayranlığını dile getirdi.

Beylikdüzü'ndeki Ramazan etkinlikleri alanını gezen İstanbul Valisi Mutlu, şenlik alanındaki Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi'ni de gezdi.

Müzedeki deniz canlısı türleriyle ilgili Balıkçı Kenan Tesisleri'nin sahibi Kenan Balcı'dan bilgi alan Vali Mutlu, mumyalanmış deniz canlılarının önünde hatıra fotoğrafları çektirdi. Vali Mutlu'ya müzedeki gezisi sırasında Beylikdüzü Kaymakamı Yusuf Odabaş ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun da eşlik etti.

Müzedeki, mumyalanmış köpekbalıkları, kılıçbalıkları ve dev orkinos iskeletlerini yakından dokunarak inceleyen Vali Mutlu, "Böyle bir müzeyi ilk kez gezdim. Gerçekten çok farklı, bambaşka bir yapıya sahip" dedi.

Vali Mutlu, orkinoslar ve köpekbalıkları önünde hatıra fotoğrafı çektirirken, dümenin başına geçerek kameralara da poz verdi.

 

Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü