banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Üç Kaptan Doktorasını aldı

Kpt. Oğuz ATİK, Kpt. Barış KULEYİN ve Kpt. Ali Cemal TÖZ Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Programında doktorasını tamamladı.

GÜNCEL 15.12.2013, 12:41
Üç Kaptan Doktorasını aldı

DOKUZ EYLÜL DENİZCİLİK FAKÜLTESİ’NDE ÜÇ KAPTAN DOKTORASINI ALDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Görevlileri Kpt. Oğuz ATİK, Kpt. Barış KULEYİN ve Kpt. Ali Cemal TÖZ Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Programında sürdürdükleri doktora tez çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Doktor unvanını almaya hak kazandılar.

Lisans derecesini 1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri California Maritime Academy’den alan ATİK, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı. Doktora çalışmasını Doç. Dr. Ender ASYALI danışmanlığında sürdüren Kpt. Oğuz ATİK, “Takım Liderliğinin Mesleki Kültür Yönünden İncelenmesi: Gemi Kaptanları Üzerine Bir Araştırma” başlıklı tezini başarıyla savunarak Doktora derecesini aldı.

Lisans derecesini 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Yüksekokulu Güverte Bölümü’nden alan KULEYİN, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı. Doktora çalışmasını Prof. Dr. Güldem CERİT danışmanlığında sürdüren Kpt. Barış KULEYİN, “Uluslararası Enerji ve Ulaştırma Koridorlarındaki Stratejik Gelişmelerin Türk Deniz Ticaretine Etkisi Üzerine Ampirik Bir Çalışma” başlıklı tezini başarıyla savunarak Doktora derecesini almaya hak kazandı.

Lisans derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Güverte Bölümü’nden alan TÖZ, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı Doktora çalışmasını Prof. Dr. Güldem CERİT danışmanlığında sürdüren Kpt. Ali Cemal TÖZ, “Denizcilik İşletmelerinin Bayrak Çekme Kararları ve Denizcilik Pazarlarına Etkileri” başlıklı tezini başarıyla savunarak Doktora derecesini aldı.

 

Yorumlar (6)
HAKKI TOROS 7 yıl önce
Genç DENİZCİ kardeşlerimin akademik çalışmaları beni sevindiriyor.

Yı llarca ünvan istemeden zor şartlarda çalışarak, denizciliği bilmeyenlere,karşılı k beklemeden hocalık yapan denizciler,geçte olsa akademik görevlerde.

Artı k dernek, oda ve eğitimde boşluklar eğitimi ve mesleği DENİZCİ olanlarla dolduruluyor ve öylede olacak.

Denizcil ere daha fazla etkin görevlerde;

SAĞL IK VE BAŞARILAR DİLERİM..H akkı Toros

Sos 7 yıl önce
Üniversitede 50 kitap yazmış sayısız kitabı olan bir hocama bir gün siz neden profesör ölmüyorsunuz hocam dedim oda bana .tez doktora profluk ordnyus lük önemli değil önemli olan yarattığın görüş tez uluslar arası akademik dergi ve akademik yayınlarda yayınlanmasıdır demişti.
Soner ESMER 7 yıl önce
Sevgili Arkadaşlarım, hepinizi ayrı ayrı kutlarım, sizinle birlikte çalışmaktan gurur duyuyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.
Kemal Murat Guler 7 yıl önce
Tebrikler kardeşlerimize. Akademik eğitimin disiplininde yetişen ve doktora unvani alan kardeşlerimizin Turk Denizciligine ve ülkemize katkilari tartismasiz cok buyuk olacaktır.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 7 yıl önce
Tebrik eder başarılar dilerim.Ne kadar şanslılar! Bizim zamanımızda böyle şeyler olmadığından ticaret denizciliği ilminin derinliklerine inemedik. Umarım deniz ticaret ilmini Türk gençlerine tanıtarak ülkemizin denizcilikte hak ettiği yere gelmesini sağlamak için çalışırlar. Bu vesile ile denizcilik fakültelerinde görmek istediğim DENİZ TİCARETİ ANA BİLİM dalını fakülteler açarak deniz ticaretini ülke geneline yayma olanağını bulabiliriz. Tekrar başarılar dileklerimle Allah selmet versin. www.refikakdogan.com
Uluç Hanhan 7 yıl önce
Doktora derecesini alan Kapt. Barış KÜLEYİN, Kapt. Ali Cemal TÖZ ve Kapt. Oğuz ATİK'i ve ailelerini canı gönülden tebrik eder, ufuk açıcı çalışmalarının devamını ve esenlikler dilerim.

24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?